Poznań/Malta 2013/Taniec: Vincent Dupont „Souffles”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Taniec: Vincent Dupont „Souffles”

Fot. Marc Domage.

Wersja do druku

Udostępnij

Souffles to odbywający się na scenie rytuał żałoby, który raz przybiera formę seansu spirytystycznego, kiedy indziej sztuczki cyrkowej. Na scenie światło jest rozproszone, głos Vincenta Duponta zdeformowany i wyolbrzymiony. Przeciągłe metaliczne dźwięki, jęk i dudnienie oddają ból człowieka po stracie bliskiej osoby. Słowo i dźwięk łączą się tu z bogatym repertuarem gestów i fragmentami skrajnie czystego tańca. Reżyser miesza tragedię z komedią, powagę z groteską, estetyzm ze złym gustem, wyobraźnię średniowiecza z nowoczesnością.

Spektakl rozgrywa się w oparciu o dwa ruchy: pierwszy nazwany jest przez artystę „inspiration” – przywołuje obraz śmierci, drugi „expiration” – jest próbą przejęcia jej siły. W ten sposób artysta podejmuje temat granic życia i śmierci, ciała i duszy, obecności i zanikania. Ukazuje szaleństwo, brak wiary i dojmujące pragnienie poznania tego, co niepojmowalne.

Czas trwania: 1h

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Poznań: Sala AWF, ul. Królowej Jadwigi 27/39

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close