Poznań/Malta 2013/Teatr: Geumhyung Jeong „7 ways”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Teatr: Geumhyung Jeong „7 ways”

Fot. Woonshik Lee.

Wersja do druku

Udostępnij

7 Ways to 7 interakcji artystki z przedmiotami – 7 swoistych duetów. Zwyczajne rzeczy w zderzeniu z jej ciałem ożywają, stają się partnerem w grze przyciągania i odpychania, niepokoją swoją zagadkową obecnością. W efekcie powstaje poruszająca, precyzyjna choreografia ciała i umysłu, która przekracza podział na ożywione i nieożywione, ludzkie i nieludzkie, halucynacje i rzeczywistość. W pustej, oświetlonej tylko zimnym światłem przestrzeni Geumhyung Jeong bada w spektaklu możliwości ciała – jego zmysłowość, moc zmieniania otoczenia oraz zdolność poddawania się transformacji poprzez siłę pożądania.

Ostentacyjna prostota spektaklu, jego dosłowność i mechaniczna precyzja brutalnie odsłaniają pustkę i samotność człowieka naszych czasów. Spektakl pozostaje jednak poetycki i zabawny, skłania do refleksji nad podziałami wewnątrz człowieka: gdzie przebiega granica między ciałem a maszyną?

występuje: Geumhyung Jeong

Czas trwania: 1h 10 min.

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: OT Maski, al. Niepodległości 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close