Poznań/Malta 2013/Teatr: Gisèle Vienne „The Pyre”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Teatr: Gisèle Vienne „The Pyre”

Fot. Gisèlle Vienne.

Wersja do druku

Udostępnij

Gisèle Vienne łączy w swoich pracach język abstrakcyjny, figuratywny i narracyjny. W The Pyre chce przyjrzeć się relacji tego języka z tańcem – proponuje spektakl, w którym abstrakcja dosłownie odzwierciedla odczuwaną przez postaci potrzebę ucieczki od rzeczywistości. Muzyka skomponowana przez KTL (Stephen O’Malley i Peter Rehberg – związani z kultową oficyną Editions Mego, od lat podpora wiedeńskiej sceny eksperymentalnej elektroniki) i wykonywana na żywo nadaje przestrzeni intensywności; światło – wrażenie głębi: rzeźbi przestrzeń, w której funkcjonują postaci. Przedstawienie jawi się jako muzyczna i świetlna kompozycja, w której obecność postaci waha się między ucieleśnieniem a bezcielesnością.

Choreografia, światło i muzyka sprawiają, że czas w przedstawieniu płynie przed naszymi oczami. Ruch, który zarazem przedstawia transfiguracje ciała i analizuje napięcie istniejące pomiędzy nimi, doprowadza do zaburzenia statusu wszystkiego, co przedstawione, samej rzeczywistości postaci, nadając jej w ten sposób charakter mityczny.

Spektakl jest koprodukcją Malta Festival Poznań, realizowaną w ramach sieci House on Fire.

Czas trwania: 1h 10 min.

Bilety: bezpłatna wejściówka

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Poznań: Aula Artis, ul. Generała Tadeusza Kutrzeby 10

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close