Poznań/Malta 2013/Teatr: Needcompany/Grace Ellen Barkey „Mush-room”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Teatr: Needcompany/Grace Ellen Barkey „Mush-room”

Fot. Phile Deprez.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Mush-room jest onirycznym, surrealistycznym seansem, w którym świat żąda od nas uwolnienia umysłu i wyobraźni. W lesie pełnym rosnących do góry nogami grzybów snują się absurdalne, nierealne postaci, zwierzęta przypominające ludzi, człowieko-podobne persony wywołujące halucynacyjne, niedające się opanować uczucie utraty i przemijania. Mush-room ma jednak stanowić akt oporu wobec melancholii i pogrążającego poczucia końca. Z równoprawnych elementów – muzyki, obrazów, tańca i słowa – Grace Ellen Barkey tworzy rozpalającą wyobraźnię żywą kompozycję – dziwną, niepokojącą, pełną przewrotnej poezji.

Wyjątkową rolę w spektaklu odgrywa legendarny awangardowy zespół The Residents. Nieprzewidywalni mistrzowie popkulturowej ironii skomponowali muzykę specjalnie do tego projektu. Wprowadza ona psychodeliczną, tajemniczą aurę, która towarzyszy wizualnej stronie przedstawienia.

Czas trwania: 1h 25min.

Język: spektakl w języku francuskim i angielskim z napisami w języku angielskim i polskim

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł

Trailer

Płyta The Residents z muzyką do spektaklu

Trailer filmy Any Brzezińskiej o Needcompany I want (no) reality

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Sala POSiR, ul. Chwiałkowskiego 34

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close