Poznań/Malta 2013/Teatr: Needcompany/Jan Lauwers „Marketplace 76”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2013/Teatr: Needcompany/Jan Lauwers „Marketplace 76”

Fot. Wonge Bergmann

Wersja do druku

Udostępnij

Jan Lauwers wraz z grupą tancerzy-performerów w poetycki, pełen emocji, ale przełamywany dystansem sposób opowiada o wspólnocie i mechanizmach jej rozpadu. W próbie odtworzenia utraconej całości, przezwyciężenia dojmującego uczucia smutku i osamotnienia pomagają wola przetrwania, przyjaźń i miłość. Poszczególne sceny przedstawienia spajają słodko-gorzkie piosenki skomponowane specjalnie dla aktorów Needcompany.

Marketplace 76 to postepicka historia podzielona na cztery części, które odpowiadają czterem porom roku. W wyniku wybuchu cysterny z gazem giną 24 osoby, a pozostali mieszkańcy wioski muszą na nowo zbudować swój świat po ich śmierci. Spektakl to studium kryzysu wywołanego postępującym procesem dezintegracji i zagubienia grupy niegdyś bliskich sobie ludzi. Dotknięta tragedią rzeczywistość wymyka się spod kontroli; wypadek wyzwala kolejne ekstremalne sytuacje.

Czas trwania: 2h 25 min.

Język: spektakl w języku angielskim z polskimi napisami

Bilety: 15zł, w ramach karnetu 12zł (wejściówka)

Trailer

Trailer filmu Any Brzezińskiej o Needcompany I want (no) reality

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:30

Poznań: Sala POSiR, ul. Chwiałkowskiego 34

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close