Inne

Poznań/Malta 2014/Film: Olivia Rochette i Gerard-Jan Claes „Rain” – zapis choreografii Anne Teresy De Keersmaeker

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Film: Olivia Rochette i Gerard-Jan Claes „Rain” – zapis choreografii Anne Teresy De Keersmaeker

Fot. Herman Sorgeloos.

Wersja do druku

Udostępnij

Film stanowi zapis filmowy spektaklu Rain Ballet de l’Opéra national de Paris w choreografii Anne Teresy De Keersmaeker. Rain to trzecia choreografia Anne Teresy De Keersmaeker do muzyki Steve’a Reicha. Powstała w 2001 roku, a w 2011 weszła do repertuaru Narodowej Opery Paryskiej. Po raz pierwszy choreografię artystki interpretowali tancerze niezwiazani z jej zespołem. Proces pracy w Operze – od castingu, przez próby, aż do premiery – śledziło dwóch filmowców, Olivia Rochette i Gerard-Jan Claes. Dokument prezentuje nie tylko sam spektakl, lecz także sposób, w jaki De Keersmaeker pracowała z klasycznie wykształconymi tancerzami baletu.

Trailer

Reżyseria: Olivia Rochette & Gerard-Jan Claes
Występuje: Anne Teresa De Keersmaeker
Produkcja:  Bart Van Langendonck – Savage Film (BE)
Koprodukcja: Sciapode (FR), Opéra National de Paris (FR), Eyeworks (BE)
Wsparcie: Vlaams Audiovisueel Fonds, Program Rozwoju Mediów Unii Europejskiej, CNC, Belgische tax shelter voor filmfinanciering/ Belgian Tax Shelter for film financing (inwestor / investor: B-architecten)
Przy udziale of Rosas i Ictus
Współpraca: NTR & Mezzo
Czas trwania: 82 min

Wstęp wolny!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close