Poznań/Malta 2014/Scena Malta/Wielkopolska: Rewolucje: Mikołaj Mikołajczyk „Noce i Dnie”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Scena Malta/Wielkopolska: Rewolucje: Mikołaj Mikołajczyk „Noce i Dnie”

Fot. Mirek Kaczmarek

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt Noce i Dnie jest drugą, po Teraz jest czas, odsłoną współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos”. Chór seniorów z Domu Kultury w Zakrzewie powstał nie tylko z potrzeby muzycznej ekspresji, ale przede wszystkim po to, by tworzyć wspólnotę, która łamie stereotyp „starość nie radość”. Tym razem chór zmierzył się nie tylko z zadaniami teatru ruchu, lecz stworzył własną opowieść o życiu. Inspiracją stała się wpisana w historię Wielkopolski powieść Marii Dąbrowskiej Noce i dnie. W spektaklu gościnnie biorą udział tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency.

Spektakl powstał w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego Wielkopolska: Rewolucje, którego kuratorką jest Agata Siwiak.

Reżyseria, choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Dramaturgia: Małgorzata Dziewulska
Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
Scenografia, wideo: Mirek Kaczmarek
Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka (artyści z Zespołu Śpiewaczego „Wrzos” / artists of Zespół Śpiewaczy “Wrzos”), and Iwona Pasińska and Adam Ferency
Czas trwania spektaklu:  approx. 80 min.
Współpraca: Zakrzewski Dom Kultury „Dom Polski”
Premiera:  05.09.2013

Czas trwania: 1H20

Wstęp wolny!

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:30

Poznań: Plac Wolności

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close