Poznań/Malta 2014/Taniec: Demolition Inc./Marcelo Evelin „De repente fica tudo preto de gente”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Taniec: Demolition Inc./Marcelo Evelin „De repente fica tudo preto de gente”

Fot. Sérgio Caddah

Wersja do druku

Udostępnij

Tytuł spektaklu De repente fica tudo preto de gente [Nagle wszędzie robi się czarno od ludzi] nawiązuje do powieści Eliasa Canettiego Masa i władza oraz filozofii Giorgia Agambena. Włoski myśliciel analizuje pojęcie „homo sacer”, które w prawie rzymskim określało osobę społecznie wykluczoną. Każdy mógł ją zabić. Evelin / Demolition Inc. zajmuje się w spektaklu „ciałami należącymi do czarnych, gejów, imigrantów; ciałami, które nie mają w życiu nic do zdobycia ani nic do stracenia”. W tym immersyjnym, ryzykownym widowisku tworzą one niepokojącą masę przypominającą pierwotne plemię albo dziwny, mroczny organizm.

Trailer

MARCELO EVELIN (ur. 1962 r.) jest brazylijskim tancerzem i choreografem. W połowie lat 90. założył w Amsterdamie artystyczną platformę DEMOLITION INC., której nazwa oznacza dosłownie „zniszczenie” i „rozpad”. Demontaż, przestrzeń implozji i zawieszenia jest według Evelina terytorium działania teatralnego – spotkania ciała i obrazu, wymiany idei. „Nie znam rozwiązań ani jakiejś Wielkiej Prawdy. Nie roszczę sobie prawa do emancypacji widza. Chcę wywołać dyskusję w sposób subtelny, poprzez metaforę. Aby to zrobić, nie boję się jednak włożyć palca w ranę” – mówi Evelin.

Czas trwania: 1H
Bilety: 15 PLN
Dodatkowe informacje: spektakl rekomendowany dla widzów 18+

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close