Poznań/Malta 2014/Taniec: François Chaignaud, Cecilia Bengolea „Dub Love”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Taniec: François Chaignaud, Cecilia Bengolea „Dub Love”

Fot. ARTCOMART.VIC

Wersja do druku

Udostępnij

W spektaklu Dub Love artyści połączyli rozluźnienie, szybkość i żywotność dancehallu z wymagającym niezwykłej techniki fetyszem klasycznego baletu – pointami. Wejście na pointy, czyli stanie na samych czubkach palców, zaprzecza grawitacji, wprowadza wymiar abstrakcyjny, dając tancerzom wrażenie lekkości i unoszenia się w powietrzu. Bengolea i Chaignaud łączą klasyczną praktykę point z brazylijskim tańcem religijnym candomblé i tańcem ulicznym – dancehallem. Jednocześnie śpiewają do podkładów granych przez High Elements, didżeja łączącego głęboki bas charakterystyczny dla dubu z otwartością linii melodycznej typową dla muzyki jamajskiej.

Choreografia:François Chaignaud and Cecilia Bengolea
We współpracy: Ana Pi
Wystepują: François Chaignaud, Cecilia Bengolea and Ana Pi
Dubplate’y:: High Elements
Światło, kostiumy: Cecilia Bengolea and François Chaignaud
Administracja, produkcja: Jenny Suarez
Promocja: Sarah de Ganck
Produkcja: Vlovajob Pru
Koprodukcja: La Ménagerie de Verre (Paris), Maison de la Culture d’Amiens/apap, SZENE Salzburg /apap, European Union Culture Programme (Education and Culture DG), Le Vivat – Armentières
Podziękowania:  ImPulsTanz and Karl Regensburger
Przy wsparciu: La Ménagerie de Verre (Paris)
Projekty zagraniczne Vlovajob Pru finansowane są przez DRAC Poitou – Charentes i wspierane przez Institut Français.

Tancerka i choreografka CECILIA BENGOLEA (ur. 1982 roku) pochodzi z Buenos Aires; od 2001 roku mieszka w Paryżu. Studiowała taniec, filozofię i historię sztuki. Wraz z francuskim tancerzem FRANÇOIS CHAIGNAUDEM (ur. 1983 roku) w 2008 r. powołała do życia grupę Vlovajob Pru. Artystów połączyła fascynacja światem drag queen, klubami drum and bass, jungle, dubstep, reggae, bashement, house, voguing i hype, które stały się polem ich antropologicznych poszukiwań. W nich odkryli jamajski dancehall, krump, house, split and jump.

Czas trwania: 0H50
Język: spektakl bez słów
Bilety: wstęp wolny

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:30

Poznań: Plac Wolności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close