Poznań/Malta 2014/Taniec: Tania Solomonoff „Madera”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2014/Taniec: Tania Solomonoff „Madera”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Madera [Drewno] jest spektaklem-instalacją. Punktem odniesienia dla działań artystki na scenie jest wielowarstwowy stos drewnianych desek zebranych na ulicach Meksyku. Choreografia nawiązuje do dynamiki demontażu i montażu, cyklu zniszczenia i powstawania na nowo. Tymczasowa architektura z drewna to konstrukcja ludzi żyjących w niepewności, z dnia na dzień, bez perspektyw. Odkrywając kolejne warstwy drewnianej konstrukcji, Tania Solomonoff w przejmujący sposób nawiązuje do takich pojęć jak dom, wygnanie i nomadyzm – trybu życia, do którego zmuszonych jest wielu mieszkańców współczesnego Meksyku.

Koncepcja, reżyseria: Tania Solomonoff
Występuje: Tania Solomonoff
Światło: Mauricio Ascencio / Juliana Faesler
Audio: Taniel Morales
Garderoba: Genoveva Alvarez y Manuel Rivas
Scenografia: Tania Solomonoff y Juliana Faesler
Asystentura techniczna: Rene Valero / Vladimir Bojórquez
Grafika: Analía Solomonoff

Trailer

Tania Solomonoff (ur. 1974 r.) jest argentyńską performerką, tancerką i choreografką mieszkającą w Meksyku. Ukończyła psychologię na Narodowym Uniwersytecie Meksykańskim i przez dziesięć lat prowadziła terapię ruchową, wykorzystując techniki opracowane przez Rio Abierto System. W pracy choreograficznej interesuje ją przede wszystkim temat indywidualnej i zbiorowej pamięci. Artystka czerpie z różnych tradycji pracy z ciałem – m.in. tańca butoh, contact improvisation, jogi. Wykorzystuje je również w działaniach warsztatowych, prowadząc zajęcia w szkołach, zespołach artystycznych i instytucjach kultury.

Czas trwania: 1H
Język: spektakl bez słów
Bilety: 15 PLN

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Pawilon Nowa Gazownia, ul. Ewangelicka 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close