Poznań/Malta 2017: Bojana Kunst – spotkanie wokół książki „Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2017: Bojana Kunst – spotkanie wokół książki „Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Malta Festival Poznań 2017 odbędzie się spotkanie z Bojaną Kunst wokół książki Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu. Bojana Kunst, wykładowczyni teatrologii stosowanej w Giessen, artystka i kuratorka, w swojej książce Artysta w pracy. O pokrewieństwach sztuki i kapitalizmu zestawia dylematy artystów zaangażowanych z lat 60. XX wieku z obecnie obowiązującym modelem, w którym sztuka z założenia jest zaangażowana społecznie. W rzeczywistości jednak wytwarzane przez nią wartości nie prowadzą do zmian, lecz jedynie wzbogacają rynek idei oraz same stają się kapitałem, przez co konserwują neoliberalny porządek.

Prowadzenie: Marta Keil i Jan-Tage Kühling.

czas trwania: 2h

Wstęp wolny!

Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z Krytyką Polityczną.

Bojana Kunst – filozofka, dramaturżka, badaczka sztuk performatywnych; profesor w Instytucie Teatrologii Stosowanej Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen, gdzie jest odpowiedzialna za studia drugiego stopnia na kierunku Choreografia i performans; członkini redakcji magazynu „Maska”, periodyku „Amfiteater” oraz „Performance Research”. Jej eseje opublikowane zostały w wielu czasopismach akademickich oraz wydawnictwach; naucza i wykłada na wielu uniwersytetach w Europie. Jest autorką wielu książek, między innymi, Impossible Body (Maska 1999), Dangerous Connections: Body, Philosophy and Relation to the Artificial (Maska 2004), Processes of Work and Collaboration in Contemporary Performance (red., Ljubljana 2006), Contemporary Performing Arts (Ljubljana 2006, współred. Petra Pogorevc), Performance and Labour (Performance Research 2012, współred. Gabriele Klein), Umetnik na delu (Maska 2012), oraz Artist at Work — Proximity of Art and Capitalism (Zero Books 2015).

Oficjalna strona: www.kunstbody.org

Więcej na stronie: malta-festival.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Poznań: Plac Wolności

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close