Poznań/Malta 2018: Polski Teatr Tańca „Wesele. Poprawiny” – reż. Marcin Liber, opieka chor. Iwona Pasińska

Zdjęcie: Poznań/Malta 2018: Polski Teatr Tańca „Wesele. Poprawiny” – reż. Marcin Liber, opieka chor. Iwona Pasińska

Marcin Liber „Wesele. Poprawiny”. Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Malta Festival Poznań 2018 Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Wesele. Poprawiny w reżyserii Marcina Libera i pod opieką choreograficzną Iwony Pasińskiej. Spektakl stanowi międzypokoleniowy dialog ze Stanisławem Wyspiańskim, który staje się seansem zbiorowej pamięci. W spektaklu spotykają się różne pokolenia Polaków. Rodzinne mitologie naszych rodziców i dziadków stają się częścią wielkiej narracji historycznej. O pokoleniu dwudziestolatków mówi się „millennialsi”, „pokolenie Y”. Ważne dla nich daty określa nie historia, ale konsumpcja i popkultura – pierwsze portale społecznościowe, fast foody na ulicach, nowe narkotyki, coraz cieńsze laptopy, podróże bez paszportu, muzyka z całego świata w kieszeni spodni. Są i ci najmłodsi.

Twórcy o spektaklu:

Co ukształtuje ich doświadczenia – tego nie wiemy. Co ten dialog powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce? Czego się boimy, wstydzimy, czego pragniemy? Czy naszym losem jest wyruszać wciąż na nowo, w kolistym melancholijnym ruchu wiecznego powrotu, po złoty róg, jak Jazon po złote runo? Budzić się wciąż po kolejnych Weselach, z kacem nieodrobionej historii, wypartych win, ukrytych strachów, z nadzieją, że tym razem się uda? Zapraszamy na poprawiny.

Trailer

reżyseria: Marcin Liber

scenografia i kostiumy: Mirek Kaczmarek

muzyka: RSS B0YS

opieka dramaturgiczna: Magdalena Zaniewska

opieka choreograficzna: Iwona Pasińska

konsultacja ds. folkloru: Leszek Rembowski

reżyseria światła: Mirek Kaczmarek

koordynator ds. produkcji: Natalia Gorzelańczyk

asystenci kostiumografa: Adriana Cygankiewicz, Krystian Szymczak

światła: Przemysław Gapczyński

akompaniament: Zuzanna Majewska

obsługa projekcji: Mateusz Fabiś

obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski

występują:
Urszula Bernat-Jałocha, Kacper Bożek, Maciej Cymorek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka (gościnnie), Żaneta Majcher, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong oraz seniorzy i juniorzy z grupy Movements Factory

produkcja: Polski Teatr Tańca

współprodukcja: Centrum Kultury ZAMEK

czas trwania: 90 min

Spektakle Polskiego Teatru Tańca wpisują się w program partnerski Malta Festival Poznań 2018 pn. Poznań na Malcie, będący platformą prezentacji i promocji poznańskich twórców, zespołów teatralnych i instytucji kultury.

Bilety na w cenie 15 zł będzie można kupić na ww.bilety24.pl, na stronie www.malta-festival.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 44, od 22 maja, od godz. 12.00.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 2, ul. Głogowska 14

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close