Poznań/Malta 2018: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

Zdjęcie: Poznań/Malta 2018: Polski Teatr Tańca „Żniwa” – reż. Igor Gorzkowski, chor. Iwona Pasińska

Fot. Artur Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Malta Festival Poznań 2018 Polski Teatr Tańca pokaże spektakl Żniwa w choreografii Iwony Pasińskiej i reżyserii Igora Gorzkowskiego. Żniwa to spektakl Polskiego Teatru Tańca, w którym uniwersalny mechanizm zachowań społecznych został uchwycony przez gatunek teatru tańca. Ruch i taniec przekazują treści wywiedzione zarówno z naszej tradycji, kultury, jak i natury. Odwieczny obrzęd zasiewów i zbiorów są pretekstem ukazania ludzkich namiętności i emocji. Surowa warstwa wizualna spektaklu zderza się w nim z wyrazistą ekspresją i zmysłowością tancerzy. Współczesną muzykę Eugeniusza Rudnika uzupełniają tradycyjne pieśni wykonywane przez Adama Struga. Podstawa literacka przedstawienia, wywiedziona z dramatu Wyspiańskiego Powrót Odysa, tworzy ramę narracji, wokół której rozgrywają się sceniczne wydarzenia. Twórcy przedstawienia w kompozycji obrazów zasiewów wykorzystali także teksty z Roku polskiego Zofii Kossak-Szczuckiej.

Trailer

Iwona Pasińska opowiada o Żniwach

Dramaturgia i reżyseria: Igor Gorzkowski

Muzyka: Eugeniusz Rudnik,

Pieśni tradycyjne w opracowaniu Adama Struga,

Choreografia: Iwona Pasińska oraz artyści Polskiego Teatru Tańca

Kostiumy: Adrianna Cygankiewicz

Światła: Przemysław Gapczyński,

Dźwięk: Zuzanna Majewska

Producent: Natalia Gorzelańczyk

Obsługa sceny: Grzegorz Potocki, Andrzej Przybyszewski

Występują:

Urszula Bernat-Jałocha, Kacper Bożek, Maciej Cymorek, Julia Hałka, Paulina Jaksim, Jerzy Kaźmierczak, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Dominik Kupka (gościnnie), Żaneta Majcher, Michał Przybyła, Adrian Radwański, Katarzyna Rzetelska, Sandra Szatan, Dominik Więcek, Emily Wong

oraz gościnie: Adam Strug, Maciej Cymorek

Spektakl dla widzów od 12. roku życia.

Spektakle Polskiego Teatru Tańca wpisują się w program partnerski Malta Festival Poznań 2018 pn. Poznań na Malcie, będący platformą prezentacji i promocji poznańskich twórców, zespołów teatralnych i instytucji kultury.

Bilety na w cenie 15 zł będzie można kupić na ww.bilety24.pl, na stronie www.malta-festival.pl oraz w Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu przy ul. Ratajczaka 44, od 22 maja, od godz. 12.00.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 2, ul. Głogowska 14

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close