Poznań/Malta 2019: Alice Joana Gonçalves „The Foxes”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2019: Alice Joana Gonçalves „The Foxes”

Alice Joana Gonçalves, archiwum artystki

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach festiwalu Malta 2019 odbędzie się spektakl The Foxes Alice Joana Gonçalves.

Jestem dziewczyną pośród koni

Jestem pięknym koniem

Jestem królową koni

Co pojawia się, gdy rozum zasypia i nieodparcie kierują nami instynkty?

Spoglądam i widzę jedynie ciszę zastępującą ludzi

w tej jednej chwili, gdy wszystkie moje głębokie uczucia …

rozwieram nogi i dosiadam pędzącego konia

Co pojawia się, gdy rozum zasypia i nieodparcie kierują nami instynkty? The Foxes to remake spektaklu The Hunting. Łączy je to, że zgłębiają ideę przeszłości i jej kontynuacji jako ciała, które między 2013 a 2018 rokiem – datami realizacji obu projektów – nigdy się nie zatrzymało. Punktem wyjścia jest założenie, że jest ono materią kształtującą się i kształtowaną w czasie i przestrzeni przez następujące po sobie posągi – ucieleśnienia. Odsłania to jego kruchość, która staje się kluczowym elementem spektaklu. Spektakl dzieli się na trzy akty. Akt 1 – DAD – to ciało przeciw materii; akt 2 – MOM – to ciało, które dostosowuje się do materii i poza nią wykracza; Akt 3 – Daughter – to nowe ciało.

czas trwania: 45 min

Alice Joana Gonçalves

Jest uznaną na portugalskiej i europejskiej scenie tancerką i choreografką, chociaż zanim zajęła się sztuką była prawniczką specjalizującą się w kryminalistyce. Na styku dwóch pól i światów: zbrodni oraz pola, na którym obecnie działa –pracy z ciałem, instynktami, emocjami i impulsami tworzy bardzo oryginalne i zmysłowe projekty.

Bilety: 15 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close