Poznań/Malta 2019: Dominik Więcek, Michał Przybyła „Bromance”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2019: Dominik Więcek, Michał Przybyła „Bromance”

"Bromance", fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach festiwalu Malta 2019 odbędzie się spektakl Bromance Michała Przybyły i Dominika Więcka.

W ramach festiwalu Malta 2019 odbędzie się spektakl Bromance Michała Przybyły i Dominika Więcka. Jest to spektakl na temat stereotypu „prawdziwego mężczyzny” i związanego z nim społecznego tabu męskiej czułości. Jak okazywać uczuciabez obawy o bycie posądzonym o śmieszność czy niemęskie zachowanie? Twórcy pokazują, jak wrażliwość, sentymentalność, delikatność zostały zmarginalizowane przez normatywne kategorie męskości. Nie moralizują ani nie tworzą uogólnień.

Jak pisze Regina Lissowska na taniecpolska.pl, „Bromance” to spektakl, który nie osądza ani nie stawia widza przed wyborem; nie tworzy kategorii, lecz otwiera te już istniejące. W sposób rzadko przy podobnych tematach spotykany stwarza odbiorcom niezobowiązującą przestrzeń do interpretacji. Poprzez swoją bezpretensjonalną i ujmującą szczerością narrację pozwala przyjrzeć się historiom dwojga ludzi i – być może – w ich indywidualnych doświadczeniach odnaleźć swoje własne.

Teaser 1

Teaser 2

Teaser 3

koncepcja, reżyseria, choreografia i wykonanie: Michał Przybyła, Dominik Więcek

muzyka: Przemek Degórski

opieka dramaturgiczna: Anna Królica

produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
premiera: 5 września 2018

czas trwania: 60 minut

Bilety: 15 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Scena Robocza, ul. Grunwaldzka 22

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close