Poznań/Malta 2019: Polski Teatr Tańca „Śledztwo” – reż. Mikołaj Mikołajczyk

Zdjęcie: Poznań/Malta 2019: Polski Teatr Tańca „Śledztwo” – reż. Mikołaj Mikołajczyk

Polski Teatr Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza w ramach festiwalu Malta 2019 na premierę spektaklu Śledztwo w choreografii Mikołaja Mikołajczyka, reżyserii Mirosława Różalskiego i dramaturgii Agnieszki Wolny-Hamkało.

O spektaklu:

Śledztwo to dokumentalny spektakl przedstawiający historię narodzin Polskiego Teatru Tańca, przypominający początki jednej z najważniejszych poznańskich instytucji kultury, założonej w 1973 roku przez wybitnego choreografa Conrada Drzewieckiego i kluczowej dla historii kulturalnej regionu.

Koncepcja i reżyseria: Mikołaj Mikołajczyk
Muzyka: Kamil Pater
Kostiumy i scenografia: Łukasz Błażejewski
Wideo-art: Patrycja Płanik
Asystent choreografa: Anna Krysiak

Łukasz Błażejewski/Prince Negatif

Scenograf, malarz, performer. Ukończył Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz studia doktoranckie na kierunku Scenografia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Twórca scenografii i kostiumów do ponad 50 spektakli w teatrach w całej Polsce, między innymi dla Teatru Starego, Teatru Nowego i Teatru Ludowego w Krakowie, Teatru Dramatycznego w Warszawie, teatru IMKA i Ateneum, Teatru Współczesnego we Wrocławiu. Aranżator wystaw zbiorowych, w których nierzadko sam bierze udział jako twórca, i wystaw dla Muzeum w Tychach. Odbył staże w Institut d’Arts Visuels w Orleanie i w École Nationale Supérieure des Beaux-Arts w Paryżu. Współzałożyciel Teatru Nowego w Krakowie, gdzie pełni funkcję Dyrektora Kreatywnego. Od lat działa jako performer pod pseudonimem Prince Negatif, a od niedawna reżyser spektakli performatywnych: CRASH. Kolekcja zderzeń, Ożywianie snu. Entuzjasta nowych technologii i kreatywnego kodowania. W nieustannej podróży, głównie pomiędzy Warszawą i Krakowem.

 

Patrycja Płanik

Ftografka, artystka wideo. Studiowała fotografię w PWSFTViT. Współtworzyła festiwal tańca współczesnego The International Maat Festival, budując identyfikacje wizualną oraz tworząc filmy dokumentalne ściśle związane z formułą festiwalu: Dance.doc. Projekt realizowała w Polsce, Japonii oraz Izraelu. Jej prace były wspierane i finansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, CRICOTEKĘ – Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora oraz The International Maat Festival. Współpracowała m.in. z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem Nowym w Poznaniu oraz TR Warszawa. Twórczyni bloga Nie brukaj ciała nagością.

Agnieszka Wolny-Hamkało

Pisarka urodzona w 1979 we Wrocławiu. Kuratorka programu literackiego MFO. Opublikowała tom szkiców Inicjał z offu (Iskry 2013), powieść 41 utonięć (Iskry 2015), Zaćmienie (Czarne 2013) oraz osiem tomów poezji: Mocno poszukiwana (1999), Lonty (2001), Gospel (2004), Ani mi się śni (2005), Spamy miłosne (2007), nikon i leica (2010), borderline (2013), Występy gościnne (2014). Jest także autorką dwóch książek dla dzieci: Nochal czarodziej (2007) (il. Antoni Wajda), Rzecz o tym, jak paw wpadł w staw (2011) (il. Józef Wilkoń) oraz redaktorką pięciu antologii opowiadań: Projekt Mężczyzna (2009), ORWO (2011), Siedem grzechów głównych (2012), Transgresje (2014), Opowiadanie (2016). Napisała dwie sztuki teatralne: Dzień dobry wszyscy umrzemy („Dialog”, październik 2015) i Muł. Czytanie w reżyserii Małgorzaty Siudy odbyło się w marcu 2015 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Czytanie adaptacji dramaturgicznej 41 utonięć odbyło się na deskach Teatru Polskiego w reżyserii Radosława Rychcika w lutym 2016 roku. Jej wiersze były tłumaczone na piętnaście języków. Prowadziła programy poświęcone książkom w TVP1 (Hurtownia książek 2009-2011) i w TVP Kultura (2008). W latach 2013 – 2014 była wice-naczelną miesięcznika literackiego „Chimera”. Redaktorka Laboratorium Opowieści. Felietonistka „Gazety Wyborczej” i „Przeglądu”. Autorka performansów wystawianych m.in. w CSW, łódzkiej galerii Manhattan, wrocławskiej galerii Entropia czy bydgoskim Mózgu. Jesienią w wydawnictwie Hokus-Pokus ukaże się jej nowa książka Nikt nam nie zabroni.

Kamil Pater

Gitarzysta, improwizator, producent muzyczny, twórca muzyki do spektakli teatralnych.Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współtwórca zespołu JAAA!, projektu POWIDOK i wydawnictwa SADKI REC. Wcześniej członek grupy Contemporary Noise Quartet, Quintet, Sextet. Razem z Aleksandrem Kamińskim założył kwartet Kamiński Pater Urowski Gorzycki, z którym za płytę Dziki Jazz otrzymał nominację do Fryderyków w kategorii jazzowy debiut roku. W 2012 roku wydał płytę A–kineton wraz z Irkiem Wojtczakiem, Pawłem Urowskim i Rafałem Gorzyckim. W 2013 roku ukazały się dwa wydawnictwa z jego udziałem. Pierwsze z nich to Therapy – nagrane w duecie z Rafałem Gorzyckim[3], a drugie to płyta The Bees’ Knees saksofonisty Irka Wojtczaka. Kamil jest także pomysłodawcą i współorganizatorem Zaduszek Jazzowych w Sadkach.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 21:00

Poznań: hala MP Międzynarodowych Targów Poznańskich, ul. Głogowska 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close