Poznań/Malta 2020: Aleksandra Staśkiewicz „Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma!”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2020: Aleksandra Staśkiewicz „Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma!”

Aleksandra Staśkiewicz „Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma!”, fot. Kasia Chmura

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach festiwalu Malta 2020 odbędzie się pokaz spektaklu Świnia! Krowa! Małpa! Wiedźma! Aleksandry Staśkiewicz. Ta krótka forma ruchowa, z elementami improwizacji, to opowieść o złości i mocy, jaką daje i odbiera gniew.  Choreografka poprzez ekspresję swojego ciała opowie o furii, bezdechu, wyczerpaniu i smutku. I o miłości, tej trudnej.

Wstęp wolny.

Aleksandra Staśkiewicz jest plastyczką z Konina. W Grodźcu prowadzi pracownię malarstwa, projektowania, konserwacji i renowacji dzieł sztuki Laba. Dwukrotnie nagrodzona w konkursie Open Stage w ramach Warszawskiej Platformy Tańca.

O Malta Festival 2020:

Festiwal Malta w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal jest żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań. Tegoroczny festiwal odbywa się w formule „kroczącej” – rozpoczął się 24 czerwca i trwa do końca lata. Program został podzielony na „kroki”, ogłaszane w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosowane były do aktualnych warunków i spełniały zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

W trzecim kroku programowym Malta na chwilę opuszcza centrum miasta i zaprasza publiczność na festiwalową łąkę. Zaraz za Cytadelą, w zielonej przestrzeni Laba Land przy ul. Przełajowej 5 stanie Scena na Wilczaku. Pokaz spektaklu rozpocznie taneczną sobotę, czyli blok wydarzeń związanych z tańcem. Tego dnia wystąpią także: Krystyna „Lama” Szydłowska, YoenNa oraz Wojciech Furman.

Więcej na: https://malta-festival.pl/pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Poznań: Scena na Wilczaku, zielona przestrzeń Laba Land przy ul. Przełajowej 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close