Poznań/Malta 2020: Krystyna „Lama” Szydłowska „Potrzebuję Cię jak wody”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2020: Krystyna „Lama” Szydłowska „Potrzebuję Cię jak wody”

Krystyna „Lama” Szydłowska „Potrzebuję Cię jak wody”, grafika Maria Krajewska

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorzy festiwalu Malta 2020 zapraszają na spektakl Potrzebuje Cię jak wody Krystyny „Lamy”  Szydłowskiej.

Potrzebuje Cię jak wody to lokalny projekt choreograficzno-muzyczny, który przez gest, ruch i dźwięk próbuje uchwycić globalną relację między wodą i człowiekiem oraz zagłębić się w naturę tego żywiołu.

Z początku intymny związek żywych istot z wodą cechował się bliskością, potrzebą i poczuciem respektu wobec ogromu mórz i pędu rzek. Z biegiem czasu my, składający się w blisko 60 procentach z wody, oderwaliśmy się od tego, czym jesteśmy. Ona, z natury spokojna, niemo adaptuje się pod wpływem naszych żądań, ale przecież jest siłą zdolną do wzburzenia i destrukcji. Może we wspólnym działaniu lepiej uda nam się zrozumieć, jaka będzie przyszłość naszego współistnienia?

Spektakl powstał z myślą o poznańskich podwórkach i dziedzińcach. Do oglądania z okien, klatek schodowych, balkonów czy dachów. Specjalnie zaprojektowany, wielkoformatowy obiekt scenograficzny posłuży tancerkom i muzykom do stworzenia ruchomych, wodnych krajobrazów, które na co dzień nie są dostępne mieszkańcom i mieszkankom gęsto zabudowanych śródmiejskich kamienic. A jak wkomponuje się w maltańską łąkę na Wilczaku?

Wstęp wolny.

O Malta Festival 2020:

Festiwal Malta w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal jest żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań. Tegoroczny festiwal odbywa się w formule „kroczącej” – rozpoczął się 24 czerwca i trwa do końca lata. Program został podzielony na „kroki”, ogłaszane w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosowane były do aktualnych warunków i spełniały zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

W trzecim kroku programowym Malta na chwilę opuszcza centrum miasta i zaprasza publiczność na festiwalową łąkę. Zaraz za Cytadelą, w zielonej przestrzeni Laba Land przy ul. Przełajowej 5 stanie Scena na Wilczaku. Pokaz spektaklu złoży się na taneczną sobotę, czyli blok wydarzeń związanych z tańcem. Tego dnia wystąpią także: Aleksandra Staśkiewicz, Wojciech Furman, YoenNa.

Więcej na: https://malta-festival.pl/pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Poznań: Scena na Wilczaku, zielona przestrzeń Laba Land przy ul. Przełajowej 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close