Poznań/Malta 2020: Wojciech Furman „Nie ma dzieci, są ludzie”

Zdjęcie: Poznań/Malta 2020: Wojciech Furman „Nie ma dzieci, są ludzie”

Wojciech Furman „Nie ma dzieci, są ludzie”, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach festiwalu Malta 2020 Wojciech Furman wystąpi z taneczną etiudą Nie ma dzieci, są ludzie. Kilkunastominutowe solo nawiązuje do słów Janusza Korczaka: Połowa ludzkości nie istnieje; jej życie – to żart, dążenia naiwne, uczucia przelotne, poglądy śmieszne. Dzieci różnią się od dorosłych, w ich życiu czegoś brak, a czegoś jest więcej niż w naszem, ale to odmienne od naszego życie jest rzeczywistością, nie przywidzeniem. Co uczyniliśmy, by je poznać i stworzyć warunki, w których mogłyby istnieć i dojrzewać? (Janusz Korczak, Dziecko w rodzinie).

Wstęp wolny.

Wojciech Furman jest niezależnym artystą i nauczycielem, jednym z głównych propagatorów praktyki Fighting Monkey w Polsce. Studiował taniec w kulturze fizycznej na AWF w Poznaniu. Występował m.in. w spektaklach z choreografią Jakuba Lewandowskiego, Iwony Olszowskiej, Ferenca Fehéra, Anny Marii Krysiak czy Pauliny Wycichowskiej.

O Malta Festival 2020:

Festiwal Malta w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal jest żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań. Tegoroczny festiwal odbywa się w formule „kroczącej” – rozpoczął się 24 czerwca i trwa do końca lata. Program został podzielony na „kroki”, ogłaszane w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosowane były do aktualnych warunków i spełniały zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

W trzecim kroku programowym Malta na chwilę opuszcza centrum miasta i zaprasza publiczność na festiwalową łąkę. Zaraz za Cytadelą, w zielonej przestrzeni Laba Land przy ul. Przełajowej 5 stanie Scena na Wilczaku. Pokaz spektaklu złoży się na taneczną sobotę, czyli blok wydarzeń związanych z tańcem. Tego dnia wystąpią także: Aleksandra Staśkiewicz, Krystyna „Lama” Szydłowska, YoenNa.

Więcej na: https://malta-festival.pl/pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:15

Poznań: Scena na Wilczaku, zielona przestrzeń Laba Land przy ul. Przełajowej 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close