Poznań/Malta 2020: YoenNa „Odmęty” – koncert performatywno-teatralny z udziałem tancerzy

Zdjęcie: Poznań/Malta 2020: YoenNa „Odmęty” – koncert performatywno-teatralny z udziałem tancerzy

YoenNa „Odmęty”, fot. materiały artystki

Wersja do druku

Udostępnij

Odmęty to złożony z 13 utworów performatywno-teatralny koncert poznańskiej artystki multimedialnej. Na scenie razem z solistką pojawią się tancerze, którzy ruchem wprowadzą słuchaczy w świat przedstawiony, tworzony przez utwory muzyczne i ambientowe przejścia dźwiękowe. Muzyka grana przez artystkę to elektronika złożona z instrumentalnych i wokalnych pętli.

Dźwięki, nieoczywiste teksty, poetycka narracja oraz ruch aktorów tancerzy.

Wstęp wolny.

YoenNa – poznańska wokalistka, autorka tekstów muzycznych, aktorka, tancerka i reżyserka. Występuje na scenach Teatru Nowego, Teatru Polskiego, Teatru Animacji w Poznaniu. Za swoją twórczość została nagrodzona m.in. na Festiwalu Słowa (Frazy). W muzyce łączy wiele gatunków od soulu, przez cold rave, electropop i ballady.

O Malta Festival 2020:

Festiwal Malta w tym roku jest rozciągnięty w czasie, kroczący, objazdowy, rozrzucony po mieście, ale nadal jest żywą, wychodzącą do widza, pełną teatru, muzyki i rozmów Maltą, która od 30 lat ożywia Poznań. Tegoroczny festiwal odbywa się w formule „kroczącej” – rozpoczął się 24 czerwca i trwa do końca lata. Program został podzielony na „kroki”, ogłaszane w dwutygodniowych odstępach, tak, aby wydarzenia dostosowane były do aktualnych warunków i spełniały zasady bezpieczeństwa związane z pandemią.

W trzecim kroku programowym Malta na chwilę opuszcza centrum miasta i zaprasza publiczność na festiwalową łąkę. Zaraz za Cytadelą, w zielonej przestrzeni Laba Land przy ul. Przełajowej 5 stanie Scena na Wilczaku. Koncert złoży się na taneczną sobotę, czyli blok wydarzeń związanych z tańcem. Tego dnia wystąpią także: Aleksandra Staśkiewicz, Krystyna „Lama” Szydłowska, Wojciech Furman.

Więcej na: https://malta-festival.pl/pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Scena na Wilczaku, zielona przestrzeń Laba Land przy ul. Przełajowej 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close