Poznań/Malta Festival 2018: Future V „Nobody is Alone”

Zdjęcie: Poznań/Malta Festival 2018: Future V „Nobody is Alone”

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas Malta Festival Poznań 2018 zostanie pokazany spektakl międzynarodowej grupy Future V Nobody is Alone.

Stacjonująca w Berlinie, międzynarodowa grupa Future V tworzy platformę tańca dla nieheteronormatywnych osób z doświadczeniami uchodźczymi, w której mogą poczuć się wolni i bezpieczni. Poszerzają granice postrzegania płciowości i seksualności, zamieniając je w ruch. W swojej twórczości poszukują odpowiedzi na pytania: co decyduje o naszej tożsamości? czy lokalność można sobie stworzyć? Uczestnicy Malta Festival się z nimi nad jeziorem, by o zachodzie słońca wziąć udział w wyjątkowym, tanecznym show, którego zwieńczeniem będzie ognisko i spotkanie z artystami. Słyszeliście kiedyś o voguingu? Nie? Najwyższy czas to zmienić!

Future V powstało w Berlinie w 2017 roku jako platforma dla nieheteronormatywnych osób z doświadczeniem uchodźczym. Zostało założone jako społeczność taneczna dla osób LGBT+. Członkowie regularnie występują na scenie, prowadzą też warsztaty. W 2017 roku fimowiec Michalina Mrozek podążała za Future V nagrywając dokument Berlin is Burning, który ma być świadectwem tego, jak taniec może wpłynąć na przepracowanie problemów związanych z płciowością, seksualnością oraz tożsamością. Grupa wierzy we wzmacniający potencjał tańca i queerowej kultury Ballroom, który może wzmocnić wrażliwość międzykulturową i nieheteronormatywną tożsamość uchodźców i uchodźczyń.

Strona festiwalu: http://malta-festival.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Poznań: plaża nad Jeziorem Strzeszyńskim

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close