Poznań/Malta Festival/ idiom: Akcje azjatyckie: Living Dance Studio – „Memory”

Zdjęcie: Poznań/Malta Festival/ idiom: Akcje azjatyckie: Living Dance Studio – „Memory”

Fot. Odette Scott.

Wersja do druku

Udostępnij

Memory to spektakl o pamięci, procesie przywoływania wspomnień oraz o tożsamości budowanej na materii przeszłej. Artyści odnoszą się do okresu rewolucji kulturalnej, którą w roku 1966 zainicjował Mao Zedong. Ten wielki ruch polityczno-społeczny, który trwał do 1976 roku był zarazem okresem dorastania twórców The Living Dance Studio. W spektaklu przeplatają oni swoje prywatne historie i doświadczenia ze świadectwami tamtych czasów. Artyści wykorzystują archiwalne zdjęcia, przedmioty, wywiady, animacje i łączą je w poetycką narrację z elementami teatru i tańca – to dlatego praca The Living Dance Studio nazywana jest często tańcem dokumentalnym. Memory to próba przywrócenia należnego znaczenia pamięci, która we współczesnych Chinach jest eliminowana – z powodów politycznych, ale także dlatego, że obowiązujący model życia każe patrzeć jedynie w przyszłość. Spektakl pozwala dostrzec przeszłość, z której można czerpać wiedzę i doświadczenie.

Choreografia: Wen Hui
Występują: Wen Hui, Li Xinmin
Dramaturgia i projekcie wideo: Wu Wenguang
Scenariusz: Wen Hui
Muzyka: Wen Bin
Animacje: Hao Zhiqiang
Reżyser światła: Edwin Van Steenbergen
Techiniczny: Jia Nannan
Operator obrazu: Zou Xueping
Operator dźwięku: Luo Bing

Produkcja: Living Dance Studio
Współprodukcja: the Biennale de la Danse, Lyon, Centre National de la Dance

Wsparcie: China Independent Documentary Archives, Borneoco (the Netherlands)
Podziękowania: Estelle Zheng, Berenice Reynaud, Marilyn Ong, Jian Yi, Zheng Fuming, Tian Gebing,Zha Jianying, Zhong Su, Liu Heng

Living Dance Studio zostało założone w 1994 roku przez niezależną choreografkę Wen Hui i dokumentalistę Wu Wenguang. Jest to pierwsza w Chinach niezależna grupa taneczno-teatralna. Wen Hui ukończyła Beijing Dance Academy, następnie współpracowała z Oriental Dance&Song Company – zespołem oficjalnie wspieranym przez chińskie ministerstwo kultury. Po kilkumiesięcznym pobycie w Nowym Jorku, gdzie zetknęła się z modern i contemporary dance wróciła do Chin i powołała do życia własny zespół. Projekty The Living Dance Studio ukazują prywatne oblicze życia we współczesnych Chinach, łączą taniec, wideo i światło. Grupa działa całkowicie poza systemem państwowej kultury i rozrywki. Niektórzy z zaangażowanych artystów to freelancerzy, inni pracują w państwowych teatrach, ale celem pracy jest wolna ekspresja i artystyczny eksperyment.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

POZNAŃ: Izba Rzemieślnicza, al. Niepodległości 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close