Poznań/Metamorfozy/„Focus Festival”: Teatro Senza Confini de Pelle „Add Up – Space and Power”

Zdjęcie: Poznań/Metamorfozy/„Focus Festival”: Teatro Senza Confini de Pelle „Add Up – Space and Power”

Fot.materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Add Up – Space and Power jest częścią Add up, projektu realizowanego od 2011 roku,  rozwijanego poprzez twórcze poszukiwania prowadzone w różnych częściach świata. Add up jest swoistym narzędziem socjologicznego badania, skupiającego się na procesie urbanizacji w konkretnych miejscach na ziemi, wykorzystującym język tańca, teatru, performansu i happeningu. W ramach projektu analizowany jest sposób, w jaki taniec może wyrażać relacje między urbanizacją a więzami wewnątrzspołecznymi oraz to, na ile stosunek między społeczną tożsamością a przestrzeniami miasta wyraża się w dynamicznym ruchu.

Add up – Space and Power jest wynikiem choreograficznych dociekań dotyczących związków między symboliczną władzą uosabianą przez trzy struktury architektoniczne (La Briqueterie, Les Brigittines i  Centrum Kultury ZAMEK),a ciałem. Poddaje analizie wpływ architektury na ludzkie zachowanie.

Dario La Stella prowadzi badania nad ekspresją ciała od 1997 roku. W 2002 roku. założył w Turynie Senza Confini Di Pelle, w którym pracuje jako autor, reżyser, choreograf i wraz z Valentiną Solinas, jako wykonawca. SCDP jest projektem badawczym, zgłębiającym naturę języka sztuk performatywnych. Poprzez nasze badania staramy się dopisać znaczenia do artystycznego działania: każda opera jest autorskim dziełem zrodzonym z koncepcji, którą staramy się przełożyć na język sztuki performatywnej.

SCDP wyraża się najpełniej w wykonaniu na żywo, będącym syntezą tańca, teatru, performansu, obrazu wideo i tekstu, w którym to jednak ciało staje się głównym przedmiotem badań.

Harmonogram festiwalu

 Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie Centrum Kultury ZAMEK.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Centrum Kultury ZAMEK, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close