Poznań: Michyasu Furutani (Japonia/Berlin), Michał Jerzy Biel – performans „Szkopuł w Osi na dwie postacie: M.Furutani & M.Biel”

Zdjęcie: Poznań: Michyasu Furutani (Japonia/Berlin), Michał Jerzy Biel – performans „Szkopuł w Osi na dwie postacie: M.Furutani & M.Biel”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Ruch oraz saksofon barytonowy.

Performans jest konsekwencją spotkania obu artystów podczas projektu Osmosis Poznań-Berlin (www.osmotic.tk).

Michiyasu Furutani jest performerem i tancerzem urodzonym w Osace, w Japonii gdzie ukończył studia na wydziale Sztuk Pięknych i Dramatu. Butoh studiował m.in. z Kaita Masaru, należał do grup: Daizuko Farm, SAL VANILLA i YAN-SHU. Doświadczenie oraz umiejętności Michiyasu są jednak różnorodne, budowane na dużej aktywności performera we współpracy z wieloma reżyserami teatralnymi, filmowcami, tancerzami, aktorami oraz muzykami. Jako tancerz chętnie eksperymentuje z technikami modern, improwizacji kontaktowej, technikami tradycyjnymi oraz innymi formami badania ekspresji. Obecnie mieszka w Berlinie.

Michał Jerzy Biel – Jerzy po Wołodyjowskim, Edward po dziadku, o dużych skłonnościach do jednostajnych prozaicznych posunięć, wręcz obsesyjnie czerpie przyjemność z powtarzalności. Współtworzy grupy: Bachorze i Cococlock, Mikrobi.T. Instrument przewodni: saksofon barytonowy.

https://soundcloud.com/micha-jerzy-ga-gin

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Poznań: Centrum Amarant, ul. Słowackiego 19/21.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close