Poznań: Międzynarodowy Dzień Tańca 2018 w Polskim Teatrze Tańca

Zdjęcie: Poznań: Międzynarodowy Dzień Tańca  2018 w Polskim Teatrze Tańca

Fot. Andrzej Grabowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, ustanowionego w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego, obchodzonego 29 kwietnia na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, Jeana-Georges’a Noverre’a, Polski Teatr Tańca zachęca do oglądania tańca i doświadczania go na samym sobie. Teatr przygotował szereg wydarzeń specjalnych, które zarówno stałej publiczności, jak i przedstawicielom środowisk związanych z tańcem, pozwolą spotkać się w gronie osób dzielących tę samą pasję i wspólnie świętować.

29 kwietnia tego roku o godz. 12.00 w Studio Polskiego Teatru Tańca (PTT) przy ul. Koziej 4 w Poznaniu rozpocznie się audycja dla artystów – tancerzy na staż w sezonie 2018/2019. Uczestnicy wezmą udział w lekcji tańca klasycznego, tańca współczesnego, improwizacji, repertuaru oraz  w warsztacie głosowym. Zgromadzona publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się pracy młodych adeptów sztuki tańca do ok. godz. 16.00.

Równolegle, od godz. 14.00 do 16.00 na dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej (wejście od strony ul. Gołębiej) odbędzie się pokaz prac literackich, fotograficznych i filmowych, zgłoszonych w ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu „1 strona – 1 spojrzenie – 180 sekund”, zorganizowanego przez Polski Teatr Tańca. Będzie to preludium do ogłoszenia II edycji tego konkursu, które również, zgodnie z zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycją, nastąpi w Międzynarodowy Dzień Tańca.

Dodatkową atrakcją będzie zaaranżowane specjalnie, fotograficzne ministudio, w którym będzie można zrobić sobie zdjęcie w kostiumie lub z rekwizytem ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca. Wszyscy chętni widzowie będą mogli przesłać swoje ulubione ujęcie (mile widziane „selfie w tańcu”!) na adres a.koczorowska@ptt-poznan.pl , do publikacji w albumie, który zamieśmy na profilu FB Polskiego Teatru Tańca.

Nie zabraknie także praktyki tańca – pod wodzą wodzireja i przy dźwiękach z konsoli DJ Margina (ok. godz. 16.00 – 17.00) . Będzie też okazja, by zapozować do zbiorowej, pamiątkowej fotografii (ok. godz. 17.00). Na zakończenie wyjątkowego dla wszystkich kochających taniec dnia, również w Studio PTT przy ul. Koziej 4 o godz. 18.00, w ramach akcji „Poznań za pół ceny”, organizatorzy pokażą spektakl Gorycz w reżyserii i choreografii Kai Kołodziejczyk, obrazujący nie tylko tytułowe doświadczenie zmysłowe, egzystencjalne i metafizyczne, ale także spotkanie barwnej zbiorowości we wspólnym śpiewie i ruchu. Bilety w okazyjnej cenie (bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł) można już kupować na www.bilety24.pl oraz rezerwować pod adresem impresariat@ptt-poznan.pl.

O spektaklu Gorycz

ARCHIWUM PREZENTACJI

Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Kozia 4, w godz. 12.00-19.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close