Poznań: Minako Seki & Edegar Starke „Mycelium” – performans improwizowany

Zdjęcie: Poznań: Minako Seki & Edegar Starke „Mycelium” – performans improwizowany

Minako Seki & Edegar Starke „Mycelium” – performans improwizowany. Plakat: materiały organizatorów

PAWILON w Poznaniu zaprasza na pokaz performansu improwizowanego Mycelium w wykonaniu Minako Seki i Edegara Starke’a.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

My jako ludzie, a także jako część całego środowiska na ziemi, żyjemy w stałej zależności od grawitacji. Kiedy zharmonizujemy nasze ciało z działaniem grawitacji, energia może płynąć przez nas bardziej płynnie. Droga do tego zrównania polega na tym, że ciało dokonuje drobnych korekt, aż grawitacja stanie się wyraźnie wyczuwalna. Te małe ruchy mogą być bardzo delikatne i subtelne.

W jaki sposób grzyby splatają się w sieć?
Jak możemy wyrazić biologiczną ekologię w naszym tańcu?
Czym jest system sieciowy dla człowieka, na poziomie mediów społecznościowych? W jaki sposób przetwarzane są informacje sensoryczne?
Jak zbiorowo przyczyniamy się do zachowań emocjonalnych?
Jeśli taniec jest komunikacją niewerbalną, to jak wpływa na inteligencję emocjonalną, umiejętności motoryczne i świadomość społeczną?

Minako Seki urodziła się w Nagasaki w Japonii. Jest tancerka, choreografka pedagożka. Karierę taneczną rozpoczęła w Tokio w Company Dance Love Machine, pod kierownictwem artystycznym Tetsuro Tamury i Anzu Furukawy. W 1986 roku Künstlerhaus Bethanien, pierwszy festiwal Butoh w Berlinie, zaprosił Company Dance Love Machine do występów w Europie i udziału w festiwalu Die Rebellion des Körpers. Trasa była intensywna i okazała się wielkim sukcesem. Po jej zakończeniu Minako zdecydowała się pozostać w Berlinie. W 1987 roku założyła zespół Tatoeba –Théâtre Danse Grotesque.

Poza karierą artystyczną Minako Seki poświęca się nauczaniu. Prowadzi intensywne warsztaty taneczne na całym świecie, w ramach programu holistycznego. Wykładała również na wielu uniwersytetach, takich jak Folkwang University w Essen, Justus Liebig Universität w Giessen (oba w Niemczech), University of Andes w Chile, University of Vigo w Hiszpanii i Roehampton University w Londynie.

Podczas swojego pobytu w Poznaniu artystka poprowadzi również warsztaty: https://taniecpolska.pl/ogloszenia/poznan-era-of-wind-era-wiatru-warsztat-tanca-butoh-z-minako-seki/

Więcej informacji: http://pawilon.org/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: PAWILON, ul. Ewangelicka 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close