Poznań/Nostalgia Festival 2017: Laurent Chétouane „Partita 1” – pokaz work in progress

Zdjęcie: Poznań/Nostalgia Festival 2017: Laurent Chétouane „Partita 1” – pokaz work in progress

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Jeden z najciekawszych europejskich choreografów powraca do Poznania. Po prezentacji na Malta Festival Poznań 2017 dwóch spektakli, Khaos i Je(u), poznańscy widzowie jako pierwsi będą mogli zobaczyć efekt pracy nad nowym spektaklem Partita 1. Przedstawienie będzie miało swoją premierę w listopadzie w Hebbel am Uffer w Berlinie. Pokaz work in progress odbędzie się w ramach Nostalgia Festival 2017

O spektaklu:

Co się stanie, kiedy porzucimy wertykalność i zrezygnujemy z chodzenia w pozycji wyprostowanej? Pytanie to jest punktem wyjścia do nowego spektaklu Laurenta Chétouane’a, w którym choreograf szuka nowych współrzędnych dla logiki ciała. W pierwszej części pokazu publiczność znajdzie się na scenie razem z muzykiem oraz trzema tancerzami, towarzysząc im w poszukiwaniach. W drugiej części będzie z dystansu oglądać twórców walczących z jakąkolwiek ustabilizowaną wertykalnością. Laurent Chétouane skupia się w spektaklu na kruchości człowieka w relacji ze skomplikowanym i niemożliwym do zrozumienia światem. Poszukiwania nowej równowagi toczą się do wykonywanej na żywo przez skrzypka Artioma Shishkova I Partity h-moll Jana SebastianaBacha. Choć przyszłości nie da się przewidzieć i wyobrazić, pozostaje ona w uścisku pozbawionej horyzontu, nieskończonej teraźniejszości.

Laurent Chétouane (ur. 1973) jest choreografem i reżyserem. Po ukończeniu studiów inżyniersko-chemicznych w 1996 roku podjął studia teatrologiczne w Paryżu, a następnie reżyserskie na University of Music and Performing Arts we Frankfurcie. Twórczość jest dla niego przede wszystkim procesem, w którym bada się złożone relacje zachodzące między poszczególnymi elementami przedstawienia – tekstem, muzyką, choreografią, osobowością i ciałem tancerzy. Nie jest to jedynie działalność z pola estetycznego, ale sytuacja ciągłego eksperymentu, badania granic ekspresji i stawiania filozoficznych pytań. Dowodem na to jest współpraca choreografa z francuskim myślicielem Jeanem-Lukiem Nancym, m.in. przy spektaklu Khaos, a także jego działalność pedagogiczna i warsztatowa. Artysta w oryginalny sposób łączy praktykę z teorią, a teatr traktuje jako równoprawny teren wytwarzania dyskursu filozoficznego.

Laurent Chétouane mieszka i pracuje przede wszystkim w Niemczech, gdzie wielokrotnie wystawiał sztuki niemieckich klasyków – Schillera, Goethego, Büchnera, Müllera. Zrealizował również wiele spektakli, a następnie projektów tanecznych we Francji, w Holandii, Belgii, Australii, we Włoszech, w Turcji, Japonii, Rosji i Szwajcarii. Do Poznania powraca po prezentacji na Malta Festival Poznań 2017 dwóch spektakli: Khaos i Je(u).

choreografia: Laurent Chétouane

tancerze: Florence Casanave, Moo Kim, Mikael Marklund

muzyka: Artiom Shishkov (violin)

światło: Philippe Gladieux

asystent choreografa: Gloria Höckner

stażysta: Julius Graupner

producenci: Christine Kammer, Hendrik Unger produkcja:
Partita GbR we współpracy HAU Hebbel am Ufer Berlin i Kampnagel Hamburg

sponsorzy: Basisförderung Berlin / The governing mayor Berlin – Senate Chancellery – Cultural Affairs

przy wsparciu: NATIONALES PERFORMANCE NETZ (NPN) Coproduction Fund for Dance, ze środków Federal Government Commissioner for Culture and the Media.

Specjalne podziękowania dla Festiwalu Malta oraz Art Stations Foundation za możliwość rezydencji.

Bezpłatne wejściówki. Ze względu na ograniczoną liczbę  miejsc obowiązują zapisy pod adresem:. zapisy@malta-festival.pl

 

Więcej informacji: http://nostalgiafestival.pl/pl/news/wytanczyc-niewyslawialne-nowy-projekt-laurenta-chetouanea

Strona festiwalu: http://nostalgiafestival.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close