Poznań/OFF Premiery/Prezentacje 2017/Debiuty TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”

Zdjęcie: Poznań/OFF Premiery/Prezentacje 2017/Debiuty TF: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Ósmego Dnia zaprasza na pokaz spektaklu Krym Stowarzyszenia Sztuka Nowa.

 

O spektaklu:

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo Krym nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach, kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich „kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

Stowarzyszenie Sztuka Nowa (Warszawa, Polska) to kolektyw artystyczny poruszający się w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Od 10 lat pracuje nad przekraczaniem granic teatru fizycznego, skupiając się na odkrywaniu i badaniu nowych form ekspresji. Do swoich działań artystycznych zaprasza profesjonalistów i amatorów teatru z różnych grup społecznych. Kolektyw Sztuka Nowa to zespół składający się z członkiń i członków Stowarzyszenia Sztuka Nowa, prowadzony przez Dawida Żakowskiego.

koncepcja/ reżyseria/wykonanie: Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Gosia Trajkowska

muzyka: Zoi Michailova

scenografia: Piotr Szczygielski

wideo/wizualizacje: Kuba Matuszczak

produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Teatr Ósmego Dnia

kurator programu Debiuty TF: Dawid Żakowski

premiera:12 listopada 2017, Teatr Ósmego Dnia, Poznań

czas trwania:  +/- 60 minut

Spektakl powstał w ramach konkursu OFF Premiery/Prezentacje 2017 i kontynuacji programu Debiuty TF Centrum Lubelska 30/32

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Poznań: Teatr Ósmego Dnia, u. Ratajczaka 44.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close