Poznań: „Ok?No! – Okno na Ż.” – Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

Zdjęcie: Poznań: „Ok?No! – Okno na Ż.” – Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

fot. Julia Gensina

Wersja do druku

Udostępnij

Instalacja performatywna zanurzona w antropologii codzienności.

Opis wydarzenia:

Chcemy dać przypadkowym przechodniom możliwość podglądania innych ciał będących w nieustannym, codziennym, spontanicznym, chaotycznym, zwykłym czy przewidywalnym ruchu. Spróbujemy odtworzyć sytuację pandemicznych, domowych zwyczajów/rytuałów w „podświetlonej” i niecodziennej przestrzeni. Do stworzenia instalacji użyjemy prywatnych rekwizytów, codziennych artefaktów, które określając nas, stają się nieodłącznym elementem naszej tożsamości oraz własnych ciał zamkniętych w przestrzeni i nieuświadomionych schematach wykonywania powtarzalnych czynności.

Voyeurystyczne oko przechodnia niczym przez dziurkę od klucza będzie mogło obserwować żyjące się życie, zaspokajając naturalną potrzebę bycia wśród / z / obok/.

Czy gapienie się jest już rodzajem współbycia?

Czy sam wzrok może budować poczucie wspólnoty, tej samej, której możliwość tworzenia, na pewien czas, została nam odebrana?

Człowiek na widelcu. Ciało na rozdrożu.

O czym rozmawiamy?

O czym milczymy?

Co uwidaczniamy?

Co ukrywamy?

Jak jesteśmy?

My.

pomysł i realizacja: Agnieszka Dubilewicz, Aniela Kokosza

Aniela Kokosza – tancerka, pedagożka ruchu, badaczka, stypendystka Instytutu Muzyki i Tańca, Alternatywnej Akademii Tańca 2015, fundacji Ciało/Umysł 2017. Jako twórczyni niezależna pracuje ze studentami tańca, prowadząc autorskie zajęcia ruchowe i terapeutyczne oraz realizując projekty społeczne i edukacyjne, także w grupach zagrożonych wykluczeniem i z niepełnosprawnościami. W 2020 roku razem z Pauliną Giwer-Kowalewską i Agnieszką Dubilewicz założyła grupę artystyczną KolektTacz.

Agnieszka Dubilewicz – kulturoznawczyni, animatorka, aktorka Studia Teatralnego Blum, studentka Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych oraz słuchaczka interdyscyplinarnych wykładów w ramach Akademii Miasta. Absolwentka pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z zakresu „Rozwoju Publiczności” w ramach programu Connect. Współpracowała z Otwartą Strefą Kultury – Łazarz w ramach projektów Włącz Łazarz oraz Nowi Bohaterowie. Od sześciu lat współpracuje z Fundacją Malta. W 2019 roku była jedną z uczestniczek bytomskiego laboratorium Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic organizowanego przez British Council i Instytut Muzyki i Tańca. Współpracuje z Fundacją Czerwone Noski.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Kołorking Muzyczny, ul. Święty Marcin 75

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close