Poznań: Otwarta praktyka „There Might Be Others” z Rebecką Lazier

Zdjęcie: Poznań:  Otwarta praktyka „There Might Be Others” z Rebecką Lazier

Na zdjęciu: Rebecca Lazier. For. Bantley Drezner.

Wersja do druku

Udostępnij

Na otwarcie tegorocznej Malty amerykańska choreografka Rebecca Lazier przygotowuje polską odsłonę swojego projektu  There Might Be Others. W ramach przygotowań do premiery w ślad za swoim styczniowym warsztatem w ramach AAT, i tym razem choreografka zaprasza do udziału w intensywnej 4-dniowej  otwartej praktyce, którą zakończy przedfestiwalowy bonus: otwarty pokaz dla poznańskiej publiczności (niedziela 31 maja 2015).

There Might Be Others to praktyka nawiązujący do amerykańskiej tradycji open scores – choreograficznych zdarzeń, w ramach których tancerze komponują spektakl w czasie realnym korzystając z wypracowanych wcześniej zestawów zasad, różnego rodzaju zadań i gier. Punktem wyjścia dla pracy jest partytura i zestaw wskazówek spisany dla wykonawców aleatorycznego dzieła Terry’ego Riley’a In C. Powstający ruch jest wynikiem indywidualnych decyzji tancerzy i ich instynktownych odpowiedzi na ciągle zmieniającą się wokół nich sytuację i przypadkowe spotkania z innymi osobami w przestrzeni. Praktyka There Might Be Others eksponuje indywidualność uczestników praktyki przy jednoczesnym nacisku na kolektywne działanie. Aleatoryczne, przypadkowe elementy partytury pozwalają na  balans między ściśle określonym ruchowym słownikiem i spontaniczną nim grą – kreacją.

Rebecca Lazier to nowojorska choreografka i tancerka. Własne prace tworzy od 1995 roku. Prezentowała je na najważniejszych nowojorskich scenach – w La MaMa, Danspace Project, The Kitchen, Muzeum Guggenheima oraz w wielu miastach w USA i poza nimi. Jej ostatnią produkcję – stworzony w Grecji spektakl Coming Together / Attyka – krytyk Eva Yaa Asantewaa okrzyknęła jednym z najważniejszych doświadczeń 2013 roku. Film powstały na bazie tej pracy prezentowany był m.in. w ramach Biennale Architektury w Wenecji. Rebecca Lazier była artystą-rezydentem Movement Research, Fundacji Teatru Joyce, Yard i Djerassi Resident Artist Program i stypendystką wielu międzynarodowych programów i instytucji. Obecnie jest profesorem tańca na Uniwersytecie w Princeton, a wcześniej wykładała na UCLA w Kalifornii, w Sinan Konserwatorium w Stambule, w Trinity College w Hartford Ballet i na Wesleyan University. W latach 2002-2006 była dyrektorem artystycznym festiwalu White Mountain Summer Dance Festival. Brała udział w wielu konferencjach i kongresach (m.in. w ramach Dance USA, Institute for Advanced Study Uniwersytetu w Minnesocie, podczas Congress on Research in Dance, oraz w The Juilliard School w Nowym Yorku).

Deadline zgłoszeń: 22 maja

Ilość miejsc ograniczona, wymagane dowolne doświadczenie taneczne

Opłaty: zajęcia są bezpłatne, koszty pobytu w Poznaniu i ewentualnego transportu po stronie uczestników

Zapisy: aplikacje@starybrowarnowytaniec.pl (z dopiskiem LAZIER)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, w godz. 10.30-18.00 (z przerwą obiadową).

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close