Poznań: Paulina Wycichowska „Taniec o końcu świata”

Zdjęcie: Poznań: Paulina Wycichowska „Taniec o końcu świata”

Scena Wspólna Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na autorski projekt choreografki, reżyserki i tancerki Pauliny Wycichowskiej Taniec o końcu świata.

Wersja do druku

Udostępnij

Taniec o końcu świata

Koniec świata! Mleko się wylało!
Zatonęliśmy, wybuchliśmy, wszystko zamarzło.
Zatrzymaliśmy się: ja i mój oddech.
Czas na nowy. Czas.
Innego końca świata nie będzie?

W monodramie tanecznym Taniec o końcu świata choreografka Paulina Wycichowska podejmuje wielowymiarową refleksję o końcu świata: globalnym i osobistym. Taniec i ruch egzystuje w klimatycznym krajobrazie wykreowanym muzyką Jarka Kordaczuka, wyrazistym kostiumem Tomasza Armady, reżyserią światła Katarzyny Łuszczyk i projekcjami wideo Daniela Stryjeckiego.

Taniec o końcu świata to spektakl teatru tańca, który podejmie refleksję nad końcem świata z wielu różnych perspektyw.

Prapremiera spektaklu będzie interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym, przygotowanym przez profesjonalnych artystów polskich o bogatym doświadczeniu i dorobku. Dominującym gatunkiem spektaklu będzie teatr tańca, a towarzyszącym medium ekspresji fizycznej: taniec współczesny wzbogacony o poszukiwania oryginalnych rozwiązań ruchowych w odniesieniu do kontekstu treści.

Inspiracją i pretekstem do refleksji będą wiersze polskiego noblisty, Czesława Miłosza: „Piosenka o końcu świata” i „Dar”. Poetycka wizja artysty stymuluje do zadania sobie pytań o naturę „końca”, a także tego, co następuje przed nim i po nim, a zatem podstawowych pytań egzystencjalnych. W konsekwencji staje się również pytaniem o sens życia, jego przebieg i tego, czym dla kogo jest szczęście.

Reżyseria, choreografia i wykonanie: Paulina Wycichowska
Scenografia i kostiumy: Tomasz Armada
Muzyka: Jarek Kordaczuk
Projekcje multimedialne: Daniel Stryjecki
Reżyseria światła: Katarzyna Łuszczyk
Produkcja: Izabella Nowacka, Fundacja Na Marginesie
Materiały graficzne: Magda Chodorowska
Czas trwania: 50 min
Wiek: 14+
Prapremiera 7.11. 2021 na Scenie Wspólnej w Poznaniu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Współpraca: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Kontakt: fundacjanamarginesie@gmail.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

07.11.2021 Niedziela

godz. 18:00

Poznań: Centrum Sztuki Dziecka, ul. Święty Marcin 80/82

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close