Poznań/PAWILON/„Nowe drogi teatru”: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

Zdjęcie: Poznań/PAWILON/„Nowe drogi teatru”: Paweł Sakowicz „Jumpcore”

fot. Witek Orski

Wersja do druku

Udostępnij

Poznański PAWILON zaprasza na spektakl Jumpcore Pawła Sakowicza. Spektakl jest luźno inspirowany postacią tancerza i aktora Freda Herko, w całości oparty na choreograficznej figurze skoku.

O spektaklu:

Nie jest do końca jasne, czy Fred Herko planował zakończyć swój kameralny performans samobójczą śmiercią. Wziął kąpiel, włączył Mszę Koronacyjną Mozarta i zaczął tańczyć nago w salonie przyjaciela. Kilkakrotnie zbliżał się do otwartego okna. Kiedy wybrzmiał Sanctus, wziął rozbieg i wyskoczył przez okno apartamentu mieszczącego się na piątym piętrze przy nowojorskiej Cornelia Street. Bo przecież każdy tancerz baletowy ma wrażenie, że potrafi latać, a zawieszony na sekundę w skoku, rzeczywiście lata.

choreografia i taniec: Paweł Sakowicz

dramaturgia: Mateusz Szymanówka

muzyka: Indecorum

kostium: Doom 3k

światło: Jędrzej Jęcikowski

produkcja: Maat Festival

przy wsparciu: Scena Tańca Studio

Czas trwania: ok. 50 min

Praca pochodzi z kolekcji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.

Jumpcore jest spektaklem należącym do sieci Aerowaves Twenty19.

Bilety: bit.ly/jumpcore

Nowe drogi teatru to cykl prezentujący najciekawsze spektakle i działania performatywne polskich twórców młodego pokolenia z pogranicza teatru, tańca, performansu i sztuk wizualnych, które nie były dotychczas prezentowane w Poznaniu. Nowe drogi teatru mają wzbogacać lokalne życie teatralne. Do wszystkich prezentowanych spektakli i działań performatywnych zostaną przygotowane towarzyszące działania edukacyjne, jak spotkania i dyskusje z twórcami spektakli oraz warsztaty wokół poruszanej w poszczególnych realizacjach problematyki.

Opieka merytoryczna: Korporacja Teatralna/Andrzej Pakuła

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Pawilon, ul. Ewangelicka 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close