Poznań: Peter Pleyer – warsztaty indywidualne dla rezydentów programu Identity.Move!

Zdjęcie: Poznań: Peter Pleyer – warsztaty indywidualne dla rezydentów programu Identity.Move!

Fot. ASF

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 10-12 sierpnia 2014 roku odbęda się w Starym Browarze warsztaty indywidualne z Peterem Pleyerem w ramach programu Identity.Move!. Rekrutacja na warsztaty jest zamknięta. W coachingu wezmą udział jedynie rezydenci programu. Identity.Move!, projekt, który umożliwia spotkanie praktyków i teoretyków tańca współczesnego z 14 krajów wschodniego pasa Europy, od Bałtyku do Morza Śródziemnego. Dochodzi do wymiany doświadczeń ponad pięćdziesięciorga zaproszonych ekspertów i artystów, szukania punktów styku i próby nazwania tego, o czym opowiada taniec współczesny w kontekście ciała, podmiotowości, ale i tożsamości (ponad)narodowej. Program stanowi pierwszy tak szeroko zakrojony projekt przyglądający się sztukom performatywnym w krajach regionu. Przedmiotem refleksji, badań i działań warsztatowych zaplanowanych na dwa lata są zarówno lokalne narodowe sceny tańca, jak i ich społeczny oraz kulturowy kontekst. Projekt ma otwarty, oddolny charakter – kształtują go zaproszeni eksperci i uczestnicy, budując wspólnie unikalną bazę wiedzy o scenie tańca tej części Europy.

Peter Pleyer uczył się tańca w European Dance Development Center przy Art Academy w Arnhem w Holandii. Pracował w Nowym Jorku z Yoshiko Chuma, jako tancerz i asystent choreografa oraz w Paryżu z Markiem Tompkinsem. Od lat współpracuje z Eszter Gal w Budapeszcie. Wystąpił na Impro Festiwal w Nowym Jorku oraz na paryskich obchodach dwudziestolecia contact improvisation. Opracowuje choreografie do własnych występów (jest laureatem konkursu choreograficznego w Groningen). Od 2000 roku mieszka w Berlinie. Ostatnio oddaje się zgłębianiu tajników teorii tańca. Często prowadzi i nadzoruje projekty performatywne w Niemczech i Szwecji. Koncentruje się tam na nowych metodach treningu tanecznego i kompozycji – takich, w których kluczową rolę odgrywa improwizacja. Swój spektakl Choreographing books prezentował w Browarze w Poznaniu. Peter jest współtwórcą projektów edukacyjnych dla choreografów w Berlinie, a także częścią osobowości fikcyjnej polskiej tancerki Veroniki Blumstein. Prowadził warsztaty History in Practice m.in. podczas Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, P.O.R.C.H. w Stolzenhagen, Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, na wydziale choreografii w Arnhem, w Jerozolimie, berlińskim HZT oraz Tanzquartier w Wiedniu. Od 2007 do 2014 pełnił funkcję dyrektora artystycznego berlińskiego festiwalu młodej choreografii – Tanztage Berlin.

Identity.Move! to projekt organizowany przez Goethe-Institut w Warszawie, Centrum Kultury w Lublinie, Eastern European Performing Arts Platform, Motus o.s. / Alfred ve dvoře in w Pradze i Narodową Szkołę Tańca w Atenach. Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk jest członkiem stowarzyszonym projektu.

Strona projektu Identity Move!

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Poznań: Stary Browar, Studio Słodownia 3, ul. Półwiejska 42

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close