Poznań/Platform East: Andrew Morrish „Oh Well” Część 20 i Rosalind Crisp & Bo Wiget „Crisp & Wiget”

Zdjęcie: Poznań/Platform East: Andrew Morrish „Oh Well” Część  20 i Rosalind Crisp & Bo Wiget „Crisp & Wiget”

Crisp & Wiget. Fot. Edita Sentić

Wersja do druku

Udostępnij

Platform East to zainicjowana przez Rosalind Crisp (omeodance.com) platforma międzynarodowej wymiany artystycznej z tanecznym środowiskiem Berlina i krajów Europy Środkowowschodniej. Program ma na celu rozwijanie ucieleśnionej świadomości z nadzieja na pogłębiony jej wpływ na taneczną praktykę i refleksję. W ramach programu między jesienią 2016 a jesienią 2017 zaplanowane zostały prezentacje spektakli, twórcze rezydencje i choreograficzne laboratoria oraz seminaria.

Podczas jednego wieczoru Andrew Morrish pokaże performans Oh Well (14 maja – część 20) a Rosalind Crisp & Bo Wiget pokażą spektakl Crisp & Wiget.

Oh Well

Oh Well składa się z dwudziestu sześciu improwizacji solowych wykonywanych przez Andrew Morrisha w dziesięciu miastach na całym świecie. Andrew jest australijskim performerem, który od trzydziestu pięciu lat tworzy i prezentuje swoje improwizacje w Australii, Stanach Zjednoczonych Ameryki i Europie. Obecnie jest beneficjentem stypendium Dance Fellowship przyznawanego przez Australia Council for the Arts.

Przeplatając język i ruch w połączeniu z ogromnym zaangażowaniem w komunikację, Andrew tworzy tragikomiczne utwory, które są zarówno zabawne, jak i poruszające. Nie potrafi opisać tematów, nad którymi pracuje, ponieważ stale się zmieniają i są często nieświadome, jednak mocno oddziałuje na niego świat, w którym obecnie żyjemy. Praca improwizacyjna oznacza, że tematy wyłaniają się w sposób subtelny i nieprzewidywalny.

Więcej: www.andrewmorrish.com

Spektakle Oh Well prezentowane są w ramach Platform East – Berlin & Eastern Europe, platformy dla artystów australijskich i projektów australijsko-europejskich, której kuratorem jest Rosalind Crisp/Omeo Dance. Działalność platformy wspierana jest przez rząd Australii w ramach programu finansowania kultury i sztuki „Catalyst”. Andrew Morrish korzysta również ze wsparcia Australia Council for the Arts, organu finansującego i doradczego rządu australijskiego w dziedzinie sztuki.

Australia Council for the Arts (Platform East) (miniaturka)       Australian Arts and Culture Fund Catalyst (miniaturka)

Crisp & Wiget

Crisp & Wiget to spektakl, w którym australijska choreografka i tancerka Rosalind Crisp oraz zamieszkały w Berlinie szwajcarski kompozytor i instrumentalista Bo Wiget zapraszają widzów na intymną komunię dwóch zasadniczych form ekspresji – tańca i muzyki. Czerpiąc z elementów wspólnych i dysonansów, występujących w praktyce każdego z nich, artyści zagłębiają się lub prześlizgują pomiędzy grą na całym swoim instrumencie (ciele albo wiolonczeli) lub rozplataniu go na odrębne kawałeczki. Dialog pomiędzy nimi rozciąga się i zakrzywia, podczas gdy ich intuicyjne reakcje na naszą niszczejącą planetę przenikają ich grę.

Premiera Crisp & Wiget odbyła się w październiku 2016 roku podczas festiwalu Ganz New w Zagrzebiu. Spektakl Crisp & Wiget powstał w ramach Platform East – Berlin & Eastern Europe, platformy dla artystów australijskich i projektów australijsko-europejskich, której kuratorem jest Rosalind Crisp/Omeo Dance. Działalność platformy wspierana jest przez rząd Australii w ramach programu finansowania kultury i sztuki „Catalyst” oraz przez Tanzfabrik Berlin.

Australian Arts and Culture Fund Catalyst (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close