Poznań: pokaz Atsushiego Takenouchiego na zakończenie Międzynarodowej Rezydencji Butō 2012

Zdjęcie: Poznań: pokaz Atsushiego Takenouchiego na zakończenie Międzynarodowej Rezydencji Butō 2012

Dom Bernardy Alba, na pierwszym planie Ewa Czekalska. Fot. Bartek Sowa.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl, w wykonaniu uczestników Międzynarodowej Rezydencji  Butō – Polska, Węgry, Szwajcaria, Australia, Japonia, odbędzie się 28 maja 2012, o godz. 19.00 w Teatrze Ósmego Dnia, w Poznaniu. Spektakl stanowić będzie efekt 8-dniowej pracy warsztatowej uczestników z Atsushi Takenouchi i Hiroko Komiya.

Koncepcją projektu warsztatu butō JINEN oraz Solo Butō Performance jest taniec Yin Yang; wyrażenie różnych elementów, które współistnieją w szeroko rozumianym cyklu Jinen –  cyklu dnia i nocy, życia i śmierci. W pracy warsztatowej nacisk położony został na wnętrze. Podczas wspólnej i indywidualnej pracy uczestnicy podjęli próbę ponownego dotarcia do własnego wnętrza, duszy, w taki sposób, by odkryć ją na nowo, dotrzeć do niej i ją wytańczyć. Podczas tworzenia solo prezentacji Takenouchi przedstawił uczestnikom metody, które pomogą im zarówno w sensie fizycznym i duchowym zmierzyć się z tańcem butō w indywidualnej prezentacji. Warsztat sprowadził się do przekształcania siebie we wszystkie rodzaje i aspekty życia, oraz wytańczenia ich w tańcu Jing i Yang. Tancerze musieli ujawnić i odkryć swoją własną prawdziwą jaźń i zaprezentować ją w kończącym warsztaty –  solo performance. Celem warsztatów jest przekazanie konkretnych wskazówek, które pomogą uczestnikom stworzyć ostateczną solową prezentację. Podczas intensywnej tygodniowej pracy uczestnicy uczyli się opracować własne wewnętrzne ruchy, w konkretny sposób, tak aby wyrazić je w przestrzeni sceny, oraz dopracować i połączyć je z muzyką i oświetleniem. 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close