Lublin/Polska Sieć Tańca 2020/21: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu

Zdjęcie: Lublin/Polska Sieć Tańca 2020/21: Teatr Tańca Zawirowania „Real Love” – chor. Daniel Abreu

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2020/21 odbędzie się pokaz spektaklu Real love Teatru Tańca Zawirowania w choreografii Daniela Abreau.

Wersja do druku

Udostępnij

Real love

Spektakl porusza tematykę rożnych aspektów miłości. Projekt jest rezultatem rezydencji hiszpańskiego choreografa w Warszawie.

O spektaklu: Real Love to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość Być może jest nią uczucie, jakim matka darzy swoje dziecko. Jak czuje się kobieta, będąc matką Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera Miłość i śmierć to dwa wątki, które ustawicznie pojawiają się w spektaklu Real Love. Bycie matką i bycie blisko śmierci. Real Love to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki.

Choreografia: Daniel Abreu
Obsada: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek
Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski

Czas trwania: 45 min

Daniel Abreu urodził się na Teneryfie, gdzie po raz pierwszy zainteresował się ruchem i ekspresją sceniczną. Uzyskał dyplom z psychologii na Universidad de Educación Distancia. Współpracował z licznymi teatrami tańca i grupami tanecznymi w Hiszpanii, a także asystował przy wielu produkcjach międzynarodowych. Jego teatr zrealizował ponad trzydzieści spektakli. Jest regularnie zapraszany do różnych krajów Europy, Ameryki i Azji. Ich spektakle prezentowane były na Circuito de Red de Teatros Alternativas cztery lata z rzędu, dwa razy na Aerowaves (2009 i 2011), a także w ponad 17 krajach, takich jak Dania, Brazylia, Niemcy, Korea, Portugalia, Polska, Słowenia i Szwajcaria.

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok wyruszają w trasę w ramach Sieci, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie.

Aktualny sezon Sieci, z uwagi na pandemię, został rozciągnięty na dwa lata. PST 2020/21 tworzy 14 Partnerów, prezentujących 11 spektakli tanecznych z udziałem niemal 100 artystów. Wszystkie sieciowe pokazy, które ze względu na zamknięcie teatrów dla publiczności lub skutki COVID-19 nie mogły się odbyć w 2020 roku, zostały przeniesione na rok 2021, do końca którego planowych jest ponad 50 pokazów w całym kraju, z poszanowaniem obostrzeń i aktualnych wytycznych. Więcej: www.pst.info.pl

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Polska Sieć Tańca 2020/21


„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

„Real Love”, fot. Łukasz Brodowicz

Daniel Abreau

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close