Poznań: Polski Teatr Tańca „Dlaczego tańczą polityki?” – rozmównica

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Dlaczego tańczą polityki?” – rozmównica

Polski Teatr Tańca, Rozmównica "Dlaczego tańczą polityki?"

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na rozmównicę Dlaczego tańczą polityki?. Tematem przewodnim kolejnej rozmównicy, czyli czwartkowej, comiesięcznej dyskusji o tańcu będą nieoczywiste związki tańca z polityką.

Goście spotkania: prof. Dorota Piontek, medioznawczyni, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizująca się w analizie procesów tabloidyzacji mediów, prowadzenia marketingu politycznego oraz sposobów komentowania polityki w kulturze popularnej oraz Aurora Lubos, artystka niezależna związana z gdańską i brytyjską sceną tańca współczesnego.

Organizatorzy o spotkaniu:

Podczas rozmównic przyglądamy się zjawisku tańca w kontekście interdyscyplinarnym. Interesuje nas jednak nie tylko taniec jako dyscyplina sztuki – również jako narzędzie ekspresji obecne w rozmaitych sferach funkcjonowania społecznego. Podczas najbliższej dyskusji pragniemy pochylić się nad relacją tańca i komunikacji politycznej. Naszymi gośćmi będą: prof. Dorota Piontek, medioznawczyni, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizująca się w analizie procesów tabloidyzacji mediów, prowadzenia marketingu politycznego oraz sposobów komentowania polityki w kulturze popularnej. Do udziału w rozmowie zaprosiliśmy Aurorę Lubos – niezależną artystkę i performerkę związaną z gdańską i brytyjską sceną tańca współczesnego, w której dorobku znajdują się spektakle solowe Zanzibar, Niedokończone, Nóż, koń i schody oraz Akty i Witajcie, będące mocnym, artystycznym głosem przeciwko różnym przejawom domowej i politycznej przemocy.

Co to znaczy, że człowiek jest istotą polityczną i choreograficzną? Jakie są silne i słabe sposoby politycznego odczytywania tańca? Kiedy choreografia staje się political fiction, kiedy sceną polityczną, a kiedy polityczną praktyką? Kiedy odsłania relacje władzy? Jakie gestyczno-ruchowe cechy wizerunku polityka możemy wyróżnić? Jak to się dzieje, że taniec bywa elementem soft power? – odpowiedzi na te pytania przeplatać się będą z autorską wypowiedzią Aurory Lubos, która podkreśla często, że swoimi działaniami chce pozwolić mówić tym, którzy nie są w stanie krzyczeć w swojej obronie.

Na zakończenie spotkania, zgodnie z tradycją czwartkowych rozmównic, organizatorzy zapraszają do wspólnej improwizacji ruchowej przy dźwiękach skomponowanych na żywo przez Andrzeja Koniecznego.

Wstęp wolny.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close