Poznań: Polski Teatr Tańca „DSM-IV 301.81”, „Need me”, „Efekt halo”

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „DSM-IV 301.81”, „Need me”, „Efekt halo”

Efekt halo. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na pokaz 3 spektakli jednego wieczoru: DSM-IV 301.81 i Efekt halo w choreografii Daniela Stryjeckiego oraz Need me w choreografii Andrzeja Adamczaka.

DSM-IV 301.81

DSM-IV 301.81 – Zaburzenia osobowości typu B
Osobowość narcystyczna – zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany nastawieniem wielkościowym (w wyobraźni lub na jawie), potrzebą bycia podziwianym, brakiem empatii i niezdolnością do przyjęcia perspektywy innych osób.

Osoby silnie narcystyczne mogą niekiedy przeżywać stany, w których czują się jakby były za murem lub szybą oddzielającą ich od innych ludzi, bądź mieć wrażenie, że inni są jak postacie z wyświetlanego filmu. Nie są to jednak przeżycia psychotyczne, lecz metaforyczny opis wrażeń, jakich doświadczają w kontakcie z innymi ludźmi.

choreografia & video: Daniel Stryjecki
kostiumy: Maciej Zień
muzyka: Nran (www.nran.name)
czas trwania: 15 minut
premiera: 26.06.2009

Efekt halo

Multimedialny spektakl taneczny Daniela Stryjeckiego Efekt halo podejmuje problem automatycznego przypisywania cech na bazie powierzchownego wrażenia.

Trailer

choreografia i video: Daniel Stryjecki
muzyka: The Glitch Mob
tańczą: Agnieszka Fertała, Paulina Jaksim, Paulina Wycichowska
premiera: 9 maja 2014, Scena Wspólna

Need Me

Dwa pierwiastki uwięzione w jednym ciele – rywalizacja, adoracja i pokaz siły przenikają się z dążeniem do wspólnego celu. Czy możemy istnieć bez naszego ego? Jak bardzo pomaga nam ono utrzymać wrażenie trwałości i integralności własnej tożsamości? Jak silnie jesteśmy z nim związani, czy potrafimy je modyfikować i  współpracować z nim?

Trailer

choreografia: Andrzej Adamczak
tańczą: Andrzej Adamczak, Katarzyna Rzetelska

Spektakl był prezentowany podczas Polskiej Platformy Tańca 2014.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close