Poznań: Polski Teatr Tańca „Jak mózg tańczy?” – rozmównica

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Jak mózg tańczy?” – rozmównica

Fot. materiały Teatru Pieśń Kozła

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na kolejną rozmównicę, połączoną z praktyką tańca pt. Jak mózg tańczy?. Gośćmi będą choreografka i performerka Kaya Kołodziejczyk oraz polski fizyk, informatyk i kognitywista, prof. Włodzisław Duch. Wspólnie będą oni zastanawiać się nad wykorzystaniem neuronalnych mechanizmów podtrzymujących uwagę i wywołujących emocje przez reżyserów, choreografów, performerów i tancerzy.

Motywem przewodnim części praktycznej spotkania, czyli potańcówki Dancing Poznań będą neurony lustrzane oraz ich aktywność podczas obserwacji ruchu. Improwizowaną sekwencję ruchowo-taneczną inspirowaną tym pojęciem poprowadzi Kaya Kołodziejczyk. Ten sam motyw towarzyszyć będzie uczestnikom podczas potańcówki Dancing Poznań, która rozpocznie się o godz. 19.30. Poprowadzą ją DJ Cedro i wodzirej Robert Chodyła.

Rozmównice to cykl spotkań, w którym przy wsparciu ekspertów i w żywym kontakcie z widzami Polski Teatr Tańca kształtuje język refleksji o tańcu, odkrywając jego nieoczywiste związki z różnymi dyscyplinami nauki i sztuki.

Wstęp wolny

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close