Poznań: Polski Teatr Tańca „Kilar w Polskim Teatrze Tańca” – pokaz rejestracji spektakli

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Kilar w Polskim Teatrze Tańca” – pokaz rejestracji spektakli

"Kilara Exodus Polskie" - fot. Juliusz Multarzyński

Wersja do druku

Udostępnij

Zespół Ewy Wycichowskiej wraz z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową zapraszają do wspólnej siedziby na wydarzenie Kilar w Polskim Teatrze Tańca. Jubileuszowy dla Polskiego Teatru Tańca rok 2013 zakończył się smutną wiadomością o śmierci Wojciecha Kilara. Muzyka tego wielkiego kompozytora często inspirowała choreografów, m.in. Conrada Drzewieckiego i Ewę Wycichowską, twórców przedstawień Krzesany i Kilara Exodus Polskie. Oba te spektakle miały swoje wersje filmowe, które zostaną zaprezentowane 27 stycznia w Studio przy Koziej. Premiera utworu choreograficznego Ewy Wycichowskiej Kilara Exodus Polskie odbyła się roku 1996 wraz z udziałem orkiestry Filharmonii Częstochowskiej i 200-osobowego chóru, w obecności samego Wojciecha Kilara. Na spektakl złożyły się części: BogurodzicaAngelus i Exodus.  Niezapomniana ekranizacja przedstawienia powstała rok później.

Wydarzenie „Kilar w Polskim Teatrze Tańca” poprzedzi krótka prelekcja kierownika literackiego PTT – Pani Jagody Ignaczak.  Wejście na projekcję będzie się odbywało zarówno od strony  ul. Koziej, jak i Gołębiej, przez Szkołę Baletową.

 

Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4).

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close