Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Aspekty nowego modelu kultury opartej na procesie twórczym”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Aspekty nowego modelu kultury opartej na procesie twórczym”

Fot. Andrzej Grabowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na drugie spotkanie z cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo, który porusza najistotniejsze zagadnienia związane z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu.

Patrząc na historię tańca współczesnego, trudno nie zauważyć jego powiązań z awangardą, mimo rzadko stosowanej wspomnianej terminologii w tym obszarze. Niemniej taniec modernistyczny utkany jest z elementów charakterystycznych dla sztuki awangardowej, takich jak: estetyzm, eksperymentowanie z formą ekspresji ruchowej, elitaryzm. Podobnie dzieje się w pojawiających się kolejno nurtach kontestujących minione programy estetyczne: postmodern dance, Tanztheater, taniec konceptualny, aż po współczesne praktyki choreograficzne.

Awangardowy charakter tańca ze względu na swoją istotę nie wykształcił tak precyzyjnej terminologii, dlatego osadzenie tej przestrzeni sztuki w słowie ma znamiona wyzwania, ale i przedsięwzięcia eksperymentalnego.

Podczas panelu dyskusyjnego organizatorzy zaproszą do rozmowy o procesie w choreografii.

Paneliści: Agata Siwiak, Hanna Kanecka, Stanisław Godlewski
Kuratorka projektu/prowadzenie: Anna Królica

Polski Teatr Tańca kontynuuje również inicjatywę prezentacji fragmentów spektakli „na żywo” przed dyskusją z ekspertami. Podczas marcowego spotkania zespół Polskiego Teatru Tańca podzieli się z widzami efektami pracy z prób do premiery spektaklu Ćwiczenia kinetyczne: rytuał biologiczny w choreografii Tomasza Bazana w ramach Wieczorów Dziadowskich: Tryptyku.

Wstęp wolny.

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Poznań: Polski Teatr Tańca, Aula Baletowa, ul. Kozia 4.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close