Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Co nam każe tańczyć?”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Co nam każe tańczyć?”

Federica Bottini, Fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

14 lutego Polski Teatr Tańca ma dla swoich widzów dwie dopełniające się propozycje – pragnie połączyć dyskusję o tańcu i doświadczanie tańca w jednym wieczorze.

Pierwszą część spotkania wypełni rozmowa z prof. Romanem Kubickim, filozofem, profesorem nauk humanistycznych, autorem artykułu w monografii jubileuszowej, przygotowanej z okazji jubileuszu 45-lecia Polskiego Teatru Tańca oraz tancerzem i performerem Arturem Bieńkowskim, niegdyś należącym do zespołu Polskiego Teatru Tańca, a obecnie do zespołu Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK.

Uczestnicy spotkania będą wspólnie szukać powodów, dla których tańczymy, odpowiadać na pytanie, co sprawia, że taniec jest częścią ludzkiego życia od zawsze i że (prawie) każdy od czasu do czasu tańczy. Przyjrzymy się tańcowi jako przestrzeni bezpośredniego kontaktu między ludźmi oraz roli, jaką spełnia w zaspokajaniu naszych doczesnych potrzeb bliskości, intymności i przyjemności.

Około 19.30 wystartuje Dancing Poznań – Potańcówka Zakochanych. W formule tanecznej zabawy mieszczą się momenty improwizacji w kontakcie, będącej techniką improwizacji opartą na wymianie energii, wykorzystaniu pędu i zabawie z grawitacją.

Wstęp wolny

***

Odpowiednie dać tańcowi słowo to cykl rozmów poruszających zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Polski Teatr Tańca pragnie stać się przyjaznym miejscem do prowadzenia dyskusji, dialogowania i oświetlania z różnych perspektyw aktualnych zagadnień z szeroko rozumianego tańca. Dlatego stara się łączyć dyskusje teoretyczne z praktyką performatywną, odsłaniając kulisy działań tancerzy i gości, spotykających się nad wspólnym dziełem w Polskim Teatrze Tańca.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close