Poznań: Polski Teatr Tańca „Odpowiednie dać tańcowi słowo” – czwartkowe rozmowy o tańcu

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „Odpowiednie dać tańcowi słowo” – czwartkowe rozmowy o tańcu

Fot. Andrzej Grabowski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo. Zgodnie z ideą łączenia praktyki z teorią spotkanie rozpocznie się prezentacją fragmentu przygotowywanej przez Polski Teatr Tańca premiery spektaklu Gorycz w choreografii Kai Kołodziejczyk. Uczestnicy będą też dyskutować  o profesorze Roderyku Lange, choreologii, dyskursie i antropologii tańca. Wyjątkowym gościem spotkania będzie Urszula Loba-Wilgocka, nauczycielka analizy i notacji ruchu metodą Labana (kinetografia), a także asystentka profesora Lange, której przekazał prowadzenie i opiekę nad Instytutem Choreologii w Poznaniu.

Profesor Roderyk Lange, wybitny naukowiec i osobowość polskiego tańca, zmarł w marcu tego roku.  Spotkanie zostanie zadedykowane jego postaci, a także przybliży j wszechstronną działalność naukową, wydawniczą oraz pedagogiczną profesora oraz przedstawi  plany Instytutu Choreologii w Poznaniu.

W debacie weźmie udział Iwona Pasińska, a spotkanie moderować będzie Anna Królica.

Spotkanie odbywa się w ramach Roku Awangardy i jest organizowane w porozumieniu z Muzeum Sztuki w Łodzi.

Kuratorka projektu: Anna Królica

Paneliści: Urszula Loba-Wilgocka, Iwona Pasińska

Premiera Goryczy  już w maju.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Poznań: Polski Teatr Tańca, Aula Baletowa, ul. Kozia 4.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close