Poznań: Polski Teatr Tańca – otwarta próba spektaklu „FootBall@…”

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca – otwarta próba spektaklu „FootBall@…”

Fot. C. Adamski

Wersja do druku

Udostępnij

27 marca 2012 r. , o godz. 12.00 w studio PTT (ul. Kozia 4) odbędzie się otwarta próba spektaklu FootBall@…, w której wezmą udział tancerze, przedstawiciele świata piłki nożnej oraz znany dziennikarz sportowy – Krzysztof Ratajczak. Wydarzenie jest częścią inicjatywy „Dotknij Teatru”, organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

 

Idea spektaklu  FootBall@… zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki.Trening kadry piłkarskiej oraz potrzeba utrzymywania wysokiej formy przez  zawodników,  mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w codziennej pracy tancerza, w której to choreograf i pedagog stają się trenerami, a widz spektaklu najostrzejszym sędzią rozgrywającego się widowiska. Wiele sytuacji na stadionie, jak również formy ruchu na boisku w wykonaniu artystów mogą zaistnieć w widowisku teatru tańca jako metafora artystycznej interpretacji rzeczywistości.

 

Połączenie w jednym spektaklu dwóch z pozoru bardzo odległych dziedzin: tańca i piłki nożnej rodzi nadzieję na nawiązanie dialogu z widzami dotąd niezainteresowanymi uczestniczeniem w życiu teatralnym. Bywalców teatru stawia natomiast w obliczu zagrożenia zarażenia się footboolowym szaleństwem, które ogarnęło już cały Polski Teatr Tańca.

 

Choreografia i reżyseria:  Ewa Wycichowska
Muzyka:  Krzysztof „Wiki” Nowikow (muzyka z cytatami z muzyki symfonicznej)
Scenografia i aranżacja przestrzeni: Piotr Tetlak
Video: Daniel Stryjecki
Kostiumy: Ewa Tetlak

Premiera: 14,15 i 16 kwietnia, Międzynarodowe Targi Poznańskie, hala nr 2

 

Premiera została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania. 

 

 

Uprzejmie prosimy wszystkich dziennikarzy zainteresowanych udziałem w otwartej próbie o mailowe potwierdzenie obecności (kontakt: theatre@ptt-poznan.pl).

 

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Studio PTT, ul. Kozia 4, Poznań

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close