Poznań/Polski Teatr Tańca: Seminarium – trening współczesnego tancerza | CLASH!

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca: Seminarium – trening współczesnego tancerza | CLASH!

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza do udziału w seminarium poświęconym treningowi współczesnego tancerza. W programie: lekcja tańca klasycznego z elementami pilatesu, nauka fragmentów tańców narodowych ze spektaklu PTT Wesele. Poprawiny, warsztat improwizacji, a także dyskusja na temat: Jak doskonalić trening tancerza współczesnego, by był przygotowany do pracy z różnymi choreografami? Seminarium skierowane jest do osób pełnoletnich, nauczycieli tańca, instruktorów zespołów tanecznych.

Harmonogram:

10.30 – Przywitanie gości oraz wprowadzenie do seminarium

11.00-12.45 – Wpływ praktyk somatycznych na balet oraz budowanie świadomości ciała na przykładzie pilatesu w połączeniu z tańcem klasycznym – prowadzenie: Katarzyna Rzetelska

13.00-14.45 – Taniec ludowy w tańcu współczesnym na przykładzie repertuaru Polskiego Teatru Tańca. Nauka fragmentów tańców narodowych ze spektaklu Marcina Libera „Wesele. Poprawiny” – prowadzenie: Adrian Radwański

15.00-16.00 – Przerwa/poczęstunek

16.00-17.45 – Budowanie zaufania w grupie oraz poczucia zbiorowości za pomocą improwizacji – prowadzenie: Michał Przybyła

17.45 – Podsumowanie seminarium oraz dyskusja „Jak udoskonalić trening współczesnego tancerza, by miał łatwość pracy z różnymi choreografami, czyli był wszechstronny?

18.30 – Zakończenie

Udział w seminarium jest bezpłatny. Obowiązują zgłoszenia wysłane wraz z CV (lub krótką notką biograficzną) na adres: a.jachym@ptt-poznan.pl. Termin zgłoszeń: 19 września 2019 roku. Teatr nie pokrywa kosztów podróży ani noclegu.

Prowadzący:

Katarzyna Rzetelska – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po ukończeniu studiów pracowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, następnie podpisała kontrakt w Japonii, gdzie tańczyła w stylu modern jazz i broadway jazz. Po powrocie występowała na scenach Europy Zachodniej w repertuarze musicalowym. Swoje umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła w Anglii na stażach i warsztatach w technikach contemporary dance i modern jazz. W roku 2005 związała się etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Była w grupie tancerzy współpracujących z Williamem Petit w projekcie Trans Danse Europe.

Adrian Radwański – absolwent Ogólnopolskiej Szkoły Baletowej w Poznaniu, a także student Pedagogiki Baletowej na UMFC w Warszawie; dwukrotny finalista Konkursu Baletowego w Gdańsku, laureat nagrody specjalnej „Osobowość sceniczna”; finalista krajowych eliminacji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2013 roku; laureat nagrody specjalnej +- award w konkursie choreograficznym Szoloduo Budapest 2013 (wraz z Joanną Polowczyk). W latach 2014-2016 związany etatowo z Polskim Teatrem Tańca, od grudnia 2016 solista Tanztheater przy Staatstheater Braunschweig. Z Polskim Teatrem Tańca ponownie związany od sierpnia 2017 roku.

Michał Przybyła – absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku taniec, specjalność: tancerz-choreograf. Studiował na kierunku Media Interaktywne i Widowiska na UAM w Poznaniu. Był solistą Częstochowskiego Teatru Tańca, tancerzem Teatru V6 w Łodzi, choreografem grupy Urban Movement w Łodzi. Dyplomowany instruktor tańca jazzowego, absolwent programu Dance Journey w Izraelu, stażysta w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu, uczestnik 7. edycji oraz finalista 8. edycji programu You Can Dance. Szkolił się u wielu nauczycieli i choreografów z całej Polski i świata. Jego mentorami byli  m.in. Thierry Verger, Luciano Di Natale, Julia Spiesser, Lukas McFarlane, NappyTabs, Diana Matos, Matthew Tseng, Mate Meszaros, Noa Wertheim, Ohad Naharin.

Seminarium jest częścią projektu CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge / Kiedy zderza się taniec klasyczny i współczesny i powstają nowe formy / współfinansowanego w ramach unijnego programu KREATYWNA EUROPA (Grant Agreement No 2018-2032/001-001).

Więcej o projekcie:

http://www.ptt-poznan.pl/pl/node/498

http://clashproject.eu/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Poznań: Polski Teatr Tańca, ul. Kozia 4, w godz. 10.30-18.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close