Poznań / Polski Teatr Tańca: Spotkanie z Romą Juszkat w cyklu „Postacie 50-lecia PTT”

Zdjęcie: Poznań / Polski Teatr Tańca: Spotkanie z Romą Juszkat w cyklu „Postacie 50-lecia PTT”

Wieczory autorskie Sławomira Pietrasa. Postaci 50-lecia PTT: Roma Juszkat. Plakat: materiały własne organizatora

Sezon jubileuszowy w Polskim Teatrze Tańca trwa. Już 3 lutego o godz. 17.00 w Małym Studio Polskiego Teatru Tańca odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu „Wieczory autorskie Sławomira Pietrasa. Postacie 50-lecia PTT”. Tym razem swoimi wspomnieniami o pracy w Polskim Teatrze Tańca podzieli się jego wybitna solistka Roma Juszkat. Wstęp wolny.

Wersja do druku

Udostępnij

Niekwestionowana gwiazda zespołu Conrada Drzewieckiego.
I solistka Polskiego Teatru Teatru Tańca od 1973 roku.
Stworzyła wiele pierwszoplanowych kreacji: w Epitafium dla Don Juana, w Przypowieści sarmackiej, Tanecznych listach.
Była niezapomnianą Dziewczyną z Cudownego Mandaryna w choreografii Conrada Drzewieckiego.
Jedną z ostatnich ról w jej karierze był występ w Pannie i śmierci. Conrad Drzewiecki powiedział jej wówczas, że ten spektakl stworzył specjalnie dla niej.

Roma Juszkat, muza Conrada Drzewieckiego, wszechstronna artystka z równym sukcesem tańcząca repertuar współczesny i klasyczny, przez całą karierę zawodową związana z Poznaniem, będzie gościem szóstej odsłony cyklu „Wieczory autorskie Sławomira Pietrasa. Postacie 50-lecia PTT”.

Przypomnijmy, że comiesięczne spotkania Sławomira Pietrasa – znanego luminarza kultury, współzałożyciela PTT i znakomitego menadżera jego dorobku – tworzą jubileuszowy cykl poświęcony wybitnym osobowościom, które pozostawiły w 50-letniej historii Teatru swój trwały ślad. Przez pryzmat felietonowego stylu Gospodarza wieczorów, prawdziwego mistrza rytmu języka i doboru słowa, poznajemy barwne, czasem sekretne i nieopowiedziane wcześniej żywe historie, składające się na legendę Polskiego Teatru Tańca.

Przypominamy, że na Spotify Polskiego Teatru Tańca dostępne są podcasty z nagraniami archiwalnych spotkań, których bohaterami byli dotychczas: Conrad Drzewiecki, Teresa Kujawa, Emil Wesołowski, Paweł Chynowski i Piotr Voelkel.

Link do podcastów na SPOTIFY 

Więcej o cyklu „Wieczory autorskie Sławomira Pietrasa. Postacie 50-lecia PTT” 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Poznań: Małe Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Taczaka 8

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close