Poznań: Polski Teatr Tańca „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: Odcinek III: lata 1981-84 „Yesterday and… TODAY”

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: Odcinek III: lata 1981-84 „Yesterday and… TODAY”

Fot. Maria Wołyńska

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na premierę 3 odcinka audio-video-performance’u, poświęconego 4 dekadom Polskiego Teatru Tańca 10 x 4 = XL / Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś, zatytułowany Yesterday… and TODAY. Odcinek ten obejmuje lata 1981-84. Pokaz odbędzie się w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu. 

 

W programie wydarzenia znajdą się m.in. reinterpretacje fragmentów spektakli Yesterday oraz Panna i śmierć. Na scenie CK Zamek wystąpią nie tylko obecni tancerze PTT: Urszula Bernat-Jałocha, Niels Claes, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki i Katarzyna Rzetelska, ale także była I solistka PTT – Mariola Hendrykowska. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą także: Elżbieta Mazurkiewicz-Kolasińska, Ryszard Węgrzynek i Jacek Miszczak. Autorką scenariuszy do wszystkich odcinków projektu jubileuszowego PTT jest dyrektor teatru Ewa Wycichowska, która poprowadzi środowe wydarzenie.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close