Poznań: Polski Teatr Tańca „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: Odcinek V: lata 1988-92 „Album z tego świata”

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”: Odcinek V: lata 1988-92 „Album z tego świata”

Album z tego świata. Fot. Andrzej Grabowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas premiery piątego odcinka cyklu przypominającego 40 lat historii PTT, publiczność obejrzy wznowienie jubileuszowe spektaklu Album z tego świata (chor. Ewa Wycichowska) oraz reinterpretacje przedstawień Faust Goes Rock i Skrzypek opętany (chor. Ewa Wycichowska). W spektaklu biorą udział tancerze Polskiego Teatru Tańca: Andrzej Adamczak, Karina Adamczak–Kasprzak, Urszula Bernat–Jałocha, Artur Bieńkowski, Niels Claes, Adriana Cygankiewicz, Agnieszka Fertała, Katarzyna Kulmińska, Paweł Malicki, Tomasz Pomersbach, Katarzyna Rzetelska, Daniel Stryjecki oraz Paulina Wycichowska.

Album z tego świata to wznowienie spektaklu, który Ewa Wycichowska zrealizowała w 1992, we współpracy ze znakomitymi poznańskimi artystami: Krzesimirem Dębskim (muzyka) i Jolą Załecką (kostiumy). Motywem organizującym koncepcję inscenizacyjną Albumu… jest tekst wiersza Stanisława Barańczaka Widokówka z tego świata, który staje się nie tylko literacką wykładnią dziejącego się na scenie choreograficznego dramatu. Co niemniej istotne rytm obecnego na scenie słowa jest jednocześnie melodią kroku, gestu, zastygnięcia w bezruchu, postaci spektaklu. Powracający jak litania tekst: „szkoda, że Cię tu nie ma” to sens prywatnego i zbiorowego wyznania, nasyconego tęsknotą za czasem przeszłym, śladem pamięci, w którym realność świata doczesnego przenika się z mistyką.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close