Poznań: Polski Teatr Tańca „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”IV: „Party…. w cieniu”

Zdjęcie: Poznań: Polski Teatr Tańca „XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś”IV: „Party…. w cieniu”

Fot. Robert Frąckowiak

Wersja do druku

Udostępnij

10 x 4 = XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś jest cyklem 10 odcinków audio-video-performance, poświęcony 4 dekadom Polskiego Teatru Tańca. Ten autorski projekt Ewy Wycichowskiej realizowany będzie podczas całego Roku Jubileuszowego Teatru, od stycznia do grudnia 2013. W każdym z 10 odcinków – spektakli wezmą udział zaproszeni goście, artyści związani na przestrzeni 40 lat z teatrem, którzy będą na żywo wspominać najważniejsze wydarzenia z historii PTT.

Obecni tancerze Teatru będą prezentować artystyczne reinterpretacje wybranego materiału choreograficznego. Każdemu spektaklowi cyklu będzie towarzyszył program z płytą DVD, zawierającą wybrany materiał archiwalny, dotyczący danego okresu istnienia zespołu. Polski Teatr Tańca planuje rejestrację każdej części cyklu. Całość zgromadzonego materiału powinna się złożyć na pełną dokumentację historii zespołu.

8 kwietnia w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu odbędzie się pokaz odcinka IV: Party… w cieniu.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Centrum Kultury Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close