Poznań: Polski TeatrTańca „Hello, Stranger!”, „Hello. And Goodbye”, „Hello, my Friend” – chor. Paweł Malicki

Zdjęcie: Poznań: Polski TeatrTańca „Hello, Stranger!”, „Hello. And Goodbye”, „Hello, my Friend” – chor. Paweł Malicki

Hello. And Goodbye. Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca pokaże 3 spektakle jednego wieczoru Hello, my Friend.; Hello, Stranger!; Hello. And Goodbye,  Choreografem wszystkich przedstawień jest Paweł Malicki.

Hello, my Friend

Bardzo trafną narracją do spektaklu Hello, My Friend!, jak i po części inspiracją do tematyki, którą podejmuje, jest cytat ze Sławomira Mrożka: Nie lubię męskości… Określenie „zniewieściały” jest w gruncie rzeczy określeniem pochlebnym. Oznacza ono, że dany osobnik często się myje, nie lubi zabijać ludzi, zdolny jest do współczucia, nie lubi wrzeszczeć i pchać się, żeby udowodnić swoją ważność. Spektakl jest nawiązaniem do poprzedniego przedstawienia Pawła Malickiego Hello, Stranger! (2013), a zarazem jego kolejną odsłoną. W Hello, My Friend! choreograf podejmuje temat mężczyzn i męskości oraz związanych z nimi stereotypów i przekłamań. Koncentruje się szczególnie na analizie reguł zachowań i współzależności panujących w męskich grupach. Paweł Malicki nie ucieka od obnażania ich niedoskonałości, gdyż – jak powszechnie wiadomo – nie ma ludzi idealnych, a zwłaszcza mężczyzn.

choreografia, kostiumy, scenografia: Paweł Malicki

aranżacja muzyki: Daniel Stryjecki

wykonanie: Fabian Fejdasz, Paulina Jaksim, Zbigniew Kocięba, Paweł Malicki

produkcja: Polski Teatr Tańca

czas trwania: 26 min.

premiera: 25.04.2014, MP2, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Spektakl jest skierowany do widzów dorosłych.

Hello, Stranger!

„Inny jest tym, czym nie jest i czym musi uzupełnić swój brak. Inny opowiada o swoich potrzebach. Inny jest podobny do mnie, jest Innym Ja, ma podobne nogi, ręce, głos, mowę. Inny ma swoje „wnętrze”, swoją „głębię”. W swej „głębi” jest on niewyczerpalną „pełnią”, jest „bogactwem”, które się „przelewa”. Ale głębia ukazuje się i skrywa jednocześnie. Inność Innego wydobywa na jaw moją własną inność. Inność jest wzajemna. Inność zaskakuje, przynosi wciąż nowe niespodzianki, w całej przewidywalności jest nieprzewidywalna. Inny nie jest podmiotem, Innym JA (…), z którym mogę wejść we wspólnotę MY. Inny, którego napotykam, znajduje się w ruchu, co sprawia, że i we mnie budzi się świadomość możliwego ruchu. Muszę się otworzyć na samą inność Innego, znosząc własną inność. (…) Taka zmiana nie jest niczym więcej, jak konsekwentną zmianą punktu widzenia – z mojego na jego. Inny wymaga, aby stać się jego pokarmem, jego częścią składową, nim. Inny zadaje ból. Inny zbliża się, aby się „karmić mną”. Co mam począć? Odsunąć się czy poddać?”

Inny, ks. Józef Tischner

Trailer

Choreografia: Paweł Malicki
Muzyka: Alva Noto, Marino Marini, Nicola Porpora (wyk. Cecilia Bartoli), Grimes, Rebekah del Rio, G. F. Händel, DJ Mazz, Go Koyashiki, Bartosz Dziadosz
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz
Aranżacja muzyki: Bartosz Dziadosz

Obsada z 22.11.2014, Festiwal Zawirowania, Teatr WARSawy, Warszawa: Artur Bieńkowski, Zbigniew Kocięba, Katarzyna Kulmińska, Kornelia Lech, Paweł Malicki, Josefine Patzelt, Adrian Radwański

Czas: 40 min

Hello. And Goodbye

„W Stworzeniu Adama Michała Anioła Bóg przekazuje Adamowi iskrę życia (…). Cały sens obrazu (…) zawierał się w dwóch monumentalnych ciałach, wyciągających do siebie ręce, których palce wskazujące niemal się stykają. Jest między nimi milimetr przestrzeni. I w tej próżni jest życie. Monumentalność obrazu i bogactwo szczegółów stanowią jedynie ramę, otoczkę, która jeszcze bardziej ma podkreślić tę minimalną pustkę, ten pusty punkt, który mieści w sobie wszystko.”

John Ajvide Lindqvist (Wpuść mnie)

„Mimo, że jest ona często postrzegana jako nicość, albo pewien brak, w rzeczywistości nie jest czarną dziurą, lecz raczej pojemnikiem, który wszystko łączy, umożliwia i ogarnia. Jej istotą jest bezpośrednio powstający wgląd, doświadczeniem wibrująca radość, a wyrażeniem się aktywna miłość.”
Lama Ole Nydahl

choreografia i taniec: Paweł Malicki

światła: Daniel Stryjecki

grafika: Mariusz Stryjecki

czas: 15 minut

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.

Spektakl Hello Stranger! zrealizowano w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.

Młoda Polska (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Poznań: Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1 / róg ul. Za Cytadelą.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close